Літературна Біловодщина

Земля наша - Біловодщина - на диво щедра та багата на талановитих людей. А знати свої таланти - значить самим нам ставати багатшими. Різні імена, різні таланти, різна їх творча індивідуальність. Але всі вони причетні до поетичного слова і всіх їх можна назвати поетами - Біловодщини.

Біливода(Шевченко) Петро Миколайович

Народився 2 серпня 1954р. в с. Біловодськ Луганської обл.в сімї службовців.

Після закінчення Біловодської СШ деякий час працював в редакції районної

газети "Маяк комунізма", а потім (1972-1976) навчається на філологічному

відділенні Луганського педагогічного інституту ім.Т.Г. Шевченка. Поезією захоплювався завжди, хоча й не вважав себе поетом.

Друкувався в часописах "Україна", "Дніпро", "Київ", "Піонерія", альманасі

"Вітрила" та ін. Працював в обласній газеті"Молодогвардієць", потім в

республіканській "Комсомольское знамя" і "Киевские ведомости". Працюючи журналістом, завжди займав принципову громадську позицію, обирався

депутатом Луганської обласної Ради.

Трагично загинув у березні 1997 році.

Бразовський Олег Вячеславович

Народився 25 січня 1933р. в Краснодарському краї. Після служби в армії працював на шахті, літейщиком на заводі ім.Леніна в м.Луганськ, на комсомольській роботі. Закінчив юридичний інститут, працював в прокуратурі, в органах виконавчої влади. Літературою та поезією захопився ще в юнацтві, а зараз це захопленння стало життєвою необхідністю. Автор поетичних збірок "Граница любви","Колокола любви", збірника пісень " Нашей любви костер". Живе і прцює в Біловодські.

Борзило Валентина Опанасівна Народилася 2 липня 1955р. в м. Ровеньки Луганської області. Після закінчення 8-ми класів вступила до Старобільського технікуму, після закінчення, якого у 1975р. приїхала працювати в с. Городище Біловодського району агрономом. Заочно закінчила Луганський сільськогосподарський інститут. З 1983 році живе і працює в с. Семикозівка. Поезія стала частиною душі і життя Валентини Борзило. Друкувалась в районній і обласних газетах. Автор поетичних збірок "В тихой гавани" і "Осенние мотив".

Буренок Тамара Миколаївна

Народилася у 1937 році у селищі Біловодськ Луганської області

Закінчила історико-філологічний факультет Луганського педагогічного

інституту за спеціальністю вчитель української мови, літератури та історії.

Зараз на пенсії. Автор чотирьох повістей про біловодчан: "Два рівних є крила","Народу сильного цвіт",

Волошин Анатолій Григорович.

Народився 21 гудня 1936 року в м.Луганську. Після закінчення семерічки навчався в ірничному професійному училищі, потім довелося попрацювати і в шахті . В1954 році в СПТУ оволодів професією механізатора і відразу вирушив з першими добровільними загонами підкорювати цілинні землі Казахстану.З1958 року і до виходу на заслуженний відпочинок більше 40 років працював механізатором в Деркульськом кінному заводі. Вірші почав писати з 6-го класу і не покидає на протязі всього життя.

Це стало внутрішньою потребою його душі,невід'ємною частиною існування. Друкувався в районній та обласній газетах. Його вірші неодноразово транслювалися по обласному радіо. Живе в с.Данилівка.

Народилася 21 жовтня 1961року в с.Новодеркул Біловодського р-ну Луганської області. Поезією захопилась ще в шкільні роки.Відвідувала заняття шкільної літературно-художньої студії "Первоцвет".В 1978 році приймала участь в республіканському літературному семінарі авторів початківців в м.Вінниці.Друкувалася на сторінках районної газети"Вісті Біловодщини".Живе в с.Данилівка.

Волошина(Єременко)Олена Миколаївна

Горбаньов Федір Андрійович

Народився 8 червня 1957 році в с. Бараниківка Біловодського району на Луганщині.Після закінчення десятирічки навчався в Старобільскому радгоспі -технікумі,потім - в Московському заочному университеті мистецтв. Все своє свідоме життя живе і працює на своїй малій Батьківщині - обліковцем та бригадиром колгоспу ім. Калініна в Бараниківці. З1997р. - землевпорядник Бараниківської сільської ради. Регулярно друкується в обласних та районній газетах.

Народився 17 травня 1925 року в с. Литківка

Ярославської обл. В1933 році з батьками переїджає в с. Городище,а пізніше до Біловодська.

У 1942 році закінчив Біловодську середню школу. В період окупації района німецько-фашистськими загарбниками був в партизанському загоні Жарінова В.Г.,а після звільнення пішов добровольцем на фронт.Всю свою трудову діяльність присвятив партійній роботі .Поезією захоплюється з юнацьких років.Друкувався в районній,обласних та республіканських газетах. Автор поетичних збірок

"Незабываемое", "Ти радість і біль моя", та ін.Помер у 2012 році.

Медведєв Микола Іванович

Народився 1 січня 1944 р. в с. Тишківка Марківського р-ну.Після закінчення СШ

в с.Євсуг навчався у Лисичанському педагогічному училищі,працював вчителем.

В 1975 році закінчив Вищу партійну школу приЦК Компартії України відділенння

працівників преси,радіо та телебачення.З 1969 року працює в Біловодській район

ній газеті.Друкувався в обласних виданнях"Ворошиловградская правда" ,"Прапор

перемоги","Молодогвардієць",журналах "Перець","Смена".Член національної Спіл

ки журналістів України.У видавництві "Світлиця" вийшли збірки "Мне слышится дыхание природы","Родное Парневое радость и боль","Відцвітались останні троянди","Іскри доброти".

Кувічко Віктор Миколайович

Народився 1 серпня 1936р. в с. Біловодськ.Війна наложила свій тяжкий відбиток

не тільки на дитинство,але і на все його життя:вона відібрала у хлопця батька.

Після школи закінчив будівельний технікум,повернувся на свою малу Батьківщину.

Помер у 1995 році,після його смерті зусиллями друзів була видана поетична збірка

"Дикое поле",1996р.

Зав'ялов Василь Дмитрович

Ліщова Зоя Петрівна

Народилася 12 вересня 1950р. в с.Литвинівка Біловодського р-ну Луганської обл.

в сім"ї колгоспників.Після закінчення8-го класуЛитвинівської СШ навчалася в ПТУ

№40 м.Алчевська.Після навчання повернулася в рідне село,де сумлінно працювала листоношою до вихіду на заслуженний відпочинок.Поезією захоплювалася ще з дитинства вірші почала писати в школі.Друкувалася в районній та обласній газетах.З 1994 р.член обласного літературного обєднанння ім.В.Сосюри в м.Луганську.

Левченко Володимир ОлексійовичНародився 8 листопада 1957 р. в с. Маньківка Білокуракінського р-ну на Луганщині після закінчення середньої школи вчився в Кримінському ПТУ №91 за спеціальністю електрослюсар КИПиА. Відслужив в армії.Працював трактористом в радгоспі "Родина" Білокуракінського р-ну.Потім працював в м. Стаханові на машинобудівному заводі. Згодом переїджаєв с. Біловодськ, де прцював в ПМК№146 машиністом-трубоукладачем. Друкується в газетах "Наша-газета" та "Вісті Біловодщини".Видав збірку поезій "Живых стихов таинственная суть"2001р.В 2010 році видано меморіально документально-публіцистичний збірник про загиблих біловодчан в роки війни "Вам время выпало лихое" -

книга-пам"ять про тих, хто врятував в Великій Вітчизняній війні Батьківщину-Матір.

Мірошниченко Микола Миколайович

Народився в січні 1947 р.в с.Трет'яківка Біловодського району. Після закінчення середньої школи навчається в Луганському державному педагогічному інституті ім.Т.Г. Шевченка на відділенні української філології. Друкуватися почав з 1967 р. Автор поетичних збірок"Рік-осокір","Око" та ін. Член Національної спілки письменників України. Зараз живе і працює в Києві.

Старун(Старунов) Василь ВолодимировичНародився 13 жовтня 1953 р.в с. Первомайське Біловодського р-ну. Після закінченняНоводеркульської СШ навчався в Луганському педагогічному інституті ім.Т.Г.Шевченкана відділенні української філології.Поезія ввійшла в життя Василя з раннього юнацтваі полонила його назавжди. Друкувався і друкується у багатьох часописах України

("Бахмутський шлях","Перевал","Дзвін" та ін.), а також за кордоном. Автор

поетичних збірок"Абетка світла","Столітній знак","Голос наголос","Калігули","Ду

ша змії".Член Національної спілки письменників України з1991р. Живе в с.

Данилівці, працює кореспондентом районної газети"Вісті Біловодщини".

Федоров Олександр Борисович

Народився 28 січня 1947 р.в с.Новоспасівка Біловодського району. Після

закінчення СШ вступив до Луганського педагогічного інституту ім.Т.Г. Шевченка.

Більше тридцяти років працював вчителем в Новодеркульській середній школі.

Літературою та поезією захопився ще в шкільні роки. Автор книги"Дорогие мои земляки". Написав також краєзнавчий твір про першопідкорювача Кавказа

А.В. Пастухова(родом з Новодеркула). О.Федоров також уклав і видав два поетичні альманахи:"Тебе, моя земле,люблю" та "Голоси білих вод".Та найзнаковішою подією життя О.Б. Федорова стала книжка "Деркульский конный завод".

Олександра Федорова

Народилася 20 вересня 1988р.в с.Новодеркул Біловодського р-ну Луганської обл. Перші вірші склала в 10-річному віці, а в 2000 році її поезії були надруковані в республіканському збірнику"Діти Землі". З того часу її твори публікувались в журналах "Однокласник","Бахмутський шлях", в республіканському літературному альманасі "Вітрила", була учасницею і дипломантом республіканського фестивалю дитячої поезії "Джерельце" в м.Северодонецьку. В 2005 році вийшла її перша збірка "Янголи над степом".

Фоменко Олексій Андрійович

Народився 28 липня 1928р. в с.Євсуг Біловодського району. В 1942 році закінчив

7 класів. Свою трудову діяльність почав у 1943 році.Працював водієм,трактористом.

З 1976 року займається творчістю.Друкувався в районній газеті "Вісті Біловодщини". В 2008-2009 р. видав дві книги "Презентація" і"Загадкове щастя".У 2010 році видав книгу"Водоворот жизни".