Новини

УВАГА! НОВИНКИ ЛІТЕРАТУРИ!

Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки

і ознайомитись з новою літературою.

Ядерну війну можна виграти?!

"Хроніка "Великого десятиліття" " від автора бестселера "Криголам" Віктор Суворов

ЇЇ ІМ'Я БУЛО ТАТЬЯНА

Віктор Суворов (Володимир Рєзун) – письменник, історик, дослідник, у минулому – розвідник, капітан ГРУ. Автор історичних бестселерів «Криголам», «Акваріум», «День “М”». Ворог Радянського Союзу, заочно засуджений до розстрілу. Персона нон ґрата в пострадянських країнах.

«Її ім’я було Татьяна» – це найсвіжіший твір автора, який українці мають змогу прочитати одними з перших у світі. Як і чому Жуков скинув ядерну бомбу на власну армію та підірвав власний лінкор? Як Хрущов прийшов до влади? Як Радянський Союз уник китайського варіанту модернізації соціалізму?

Чому збирався закидати Європу ядерними бомбами і захопити її?.

Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете в цій книзі. Книга є першою з трилогії «Хроніка “Великого десятиліття”». Книга друга – «Облом» (планується до видання найближчим часом), третю книгу «Кузькіна мать» видано у 2012 році.

Чому радянський союз програв Другу світову війну

Віктор Суворов

ОСТАННЯ РЕСПУБЛІКА

Автор знаменитого “Криголама”, який спровокував гостру дискусію не лише у наукових, але й громадських колах, у цій книзі ставить нові сміливі запитання. Чому Сталін відмовився приймати Парад Перемоги і ніколи не носив переможних нагород? Для чого комуністичним вождям була необхідна Світова революція? Чи справді Сталін був неготовий до війни з Гітлером? У кого були кращі союзники? Хто і для чого поширював міф про непідготовленість СССР до війни і недалекоглядність радянського керівництва?

Відповіді змусять замислитися. Книга розрахована на широке коло читачів.

Жуков свідомо планував третю світову війну Віктор Суворов

ОБЛОМ

У другій книзі трилогії "Хроніка Великого десятиліття" Віктор Суворов у властивій йому манері логічного співставлення відомих і малознаних фактів відкриває завісу закулісних інтриг правлячої верхівки Країни Рад наприкінці 1950-х років.

У 1957 році сталася подія світового масштабу - прогресивний люд вітав запуск першого штучного супутника Землі. Того ж року на батьківщині космічного досягнення ще однієї переломної події вдалося уникнути. Факти свідчать, що у СРСР готувався державний переворот, до влади мав намір прийти Г. К. Жуков. Та щось не вдалося, великий задум Маршала Перемоги "обламався" - напевно, в історії немає випадковостей. Книга розрахована на широке коло читачів.

Україні та всім українцям присвячується

МАРКО РУДНЕВИЧ

Я з Небесної Сотні

повість

. . ..Я лежав на цій клятій бруківці і думав про кошик баби Люби. Думав про те, що він валяється там, серед палаючого сміття, і його неодмінно треба знайти. А коли задзвонив телефон, я ніяк не міг розібратися з сенсором, бо мої руки були в чомусь мокрому й липкому. Чорт його знає, що це було, та заважало воно страшенно. Я все намагався провести пальцем по екрану, геть забувши про кнопку. Я був у якомусь дивному стані й дико тупив. Телефон розривався, а я все тупив і тупив. І звісно, це була вона, моя Іванка. А хто ж іще, скажіть, це міг бути в такий вирішальний момент?

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції...

Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...

Забужко Оксана

Шевченків міф України. Спроба філософського аналізу.

Науково-популярне видання серія "Висока полиця" 3-є видання

У чому все-таки причина дотеперішньої загадкової абсолютності постаті Шевченка в українській духовній культурі? На який образ-себе запрограмував він Україну своїм міфом, у культурі Нового Часу типологічно найближчим до дантівського? Які метафізичні смисли земної історії чаяться зашифрованими в Шевченковому тексті, коли підходити до нього з ключем не тільки християнської філософії та європейського романтизму, а й традиційної української демонології? Чи існує в історії «національна» версія християнської есхатології — колективного гріха й колективної покути?

На ці та інші питання шукає відповіді Оксана Забужко в своїй книжці, котра стала однією з найголосніших подій сучасної української гуманітаристики.

Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Піка, Єлизавета Тенецька.

Десять років по тому...

ІРИНА ЦІЛИК

ЧЕРВОНІ НА ЧОРНОМУ СЛІДИ

оповідання

До Вашої уваги пропонується книжка Ірини Цілик – прозаїка, поетки, кінорежисерки. У фокусі уваги авторки, завжди й незмінно, – історії “маленьких людей” у великих містах, і саме з таких оповідань, написаних у різні роки, складається книжка “Червоні на чорному сліди”.

Старий, дитина, інвалід, прибиральниця, вулична торговка, патронажна сестра… Улюблені герої Ірини Цілик – непримітні кияни, що мовчки двигають на собі тягар життя, і чиї обличчя зазвичай не потрапляють у поле зору телекамер…

Софія Андрухович

ФЕЛІКС АВСТРІЯ

роман

Після семирічного затишшя Софія Андрухович видала новий роман «Фелікс Австрія». Книга вже встигла наробити галасу, отримавши спеціальну відзнаку Форуму видавців. Що вже говорити про численні відгуки та коментарі у періодиці та соцмережах.

Події відбуваються в 1900 році в Станіславові (нинішньому Івано-Франківську) — окраїні Австро-Угорської імперії. Сюжет розгортається послідовно, з невеликими прогалинами в часі та короткими екскурсами в минуле. Читачі знайомляться зі світом очима головної героїні, Стефи, крізь призму її почуттів, комплексів і вподобань.

Історія розповідає про дивні та складні стосунки Стефи та Аделі — доньки лікаря, в домі якого минуло дитинство дівчат. Долі жінок тісно переплелись, як стовбури двох дерев, які одночасно є і опорою, і згубою один для одного. У творі виникне любовний трикутник, «але не такий банальний, як усім уявляється», — стверджує сама авторка. І з цим важко не погодитись: сторони трикутника та розв’язка — дві несподіванки роману.

Хтось називає роман історичним, інші кажуть, що історія — лише тло основних подій. У будь-якому разі, Станіславів початку ХХ ст. виглядає більш ніж переконливо. Софія каже, що шукала матеріал та черпала натхнення з монографій, спогадів, історичних нарисів, краєзнавчих праць. І ця ґрунтовна робота не була даремною — читаючи, ти з головою занурюєшся в цісарську епоху, ні на мить не виникає відчуття фальші. Одяг, плітки, страви, світські події — все складається в гармонійну яскраву картину. У розробці сюжету найбільше допомогла газета «Kurjer Stanisławowski» за 1900 рік. З неї, до речі, був узятий прототип одного з другорядних героїв — ілюзіоніста Ернеста Торна.

Жіночим образам у романі приділено більше уваги, ніж чоловічим. Завдяки тому, що розповідь ведеться від першої особи. Та це ніяк не позначається на глибині інших персонажів. Кожен наділений індивідуальним характером: Стефа — натура з міцним внутрішнім стрижнем, Адель — тендітна, малопристосована до життя пані, Петро (чоловік Аделі) криє в собі значно багатший та бурхливіший внутрішній світ, аніж здається на перший погляд.

Твір насичений галицькими діалектизмами, які й досі можна почути на Заході України. Читач знайомиться з, мабуть, новими для себе словами на зразок «пулярес» «румбарбар», «зупа», «п’єц» тощо. Родзинки, які часом складно зрозуміти, роз’яснюються у примітках. Ці колоритні акценти роблять мову героїв соковитою. У романі немає звичної сучасному читачеві лайки, окрім, хіба що, виразу «йди до дупи». Відсутність згрубілої лексики не робить діалоги штучними чи неповними, така мова цілком відповідає епосу та середовищу. Кожне речення твору — як шматок запашного галицького пляцка.

Пропонуємо Вашій увазі нову книгу –

«Таємниці бабусиної скрині» Ярослава Тараса,

яка поповнила фонди Біловодської Центральної районної бібліотеки.

Упродовж своєї багатовікової історії людство накопичило солідний досвід в усіх галузях життя, включно з цариною хатнього господарювання. Наші предки були майстрами на всі руки і набагато краще від нас із вами вміли вести господарство, знаходити в природі і використовувати безліч корисних для себе речей.

Їх досвід бережно, як родинну реліквію, передавали з покоління в покоління, постійно збагачуючи все новими маленькими і великими відкриттями. Так було доти, доки в побут людини не увірвалася всемогутня техніка, а за нею й всезамінна хімія.

І раптом усі відчули, що власне нині, як ніколи, необхідно, відроджувати багато давніх традицій, які зберігають у людині людське, допомагають виховувати шанобливе почуття до оточуючого світу, дозволяють не обкрадати, а розуміти природу, жити і господарювати в гармонії з нею.

Як виростити врожай без отрутохімікатів, як зберегти його; як допомогти хворому, не вдаючись до ліків, які, як відомо, приносять не лише користь, але й шкоду; як випрати білизну без прального порошку, як приготувати смачну і поживну їжу, зберегти квіти, як визначити якість продукції тощо – незліченна кількість запитань виникає в нашому побуті. На них у наших бабусь і дідусів завжди були відповіді.

У пропонованій книзі зібрано численні давно забуті, але цілковито актуальні у наш час, поради з хатнього господарювання, кулінарії, народної медицини тощо.

Видання розраховане для широкого кола читачів.

Завітавши до Біловодської Центральної районної бібліотеки на абонемент для дорослих, Ви зможете більш детально ознайомитись з виданням, яке пропонується Вашій увазі.

Відділ культури Біловодської районної державної адміністрації, відповідно до Закону України «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України про введення контрактної форми роботи в сфері культури і конкурсної процедури призначення керівників державних и комунальних закладів культури» від 28.01.2016 р. № 955-YІІІ, Закону України «Про культуру», оголошує конкурс на посади:

-директора комунального закладу «Біловодський районний Будинок культури Біловодського району Луганської області»;

(вул. Центральна,109, смт.Біловодськ, Луганська обл., 92800)

-директора комунальної установи «Централізована бібліотечна система Біловодського району Луганської області»;

(вул.Центральна, 107, смт. Біловодськ, Луганська обл., 92800)

-директора комунальної установи «Біловодський районний краєзнавчий музей»

(вул.Центральна, 154. Смт. Біловодськ, Луганська обл., 92800)

1. Строк приймання документів на участь у конкурсі.

Документи на участь у конкурсі приймаються з 25 липня по 25 серпня 2016 року.

2. Початок формування конкурсної комісії.

Відділ культури райдержадміністрації розпочинає формування конкурсної комісії з 25.07.2016 року.

3. Умови проведення конкурсу.

Обов’язковою умовою проведення конкурсного добору є його відкритість.

Представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час проведення співбесіди з кандидатами, під час якої публічно презентуються запропоновані проекти програм розвитку закладу культури на один і п’ять років.

До участі у конкурсі не допускаються особи, які:

- визнані в установленому порядку недієздатними або дієвість їх обмежена;

- мають судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

- є близькими особами або членом сім’ї органу управління.

Особа, яка бере участь у конкурсі, подає такі документи:

- заява про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;

- автобіографія, що містить прізвище, ім’я, та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу ( у тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;

- копія документа, що посвідчує особу, копії документів про вищу освіту;

- два рекомендаційні листи довільної форми;

- мотиваційний лист довільної форми.

Зазначені документи надсилаються на поштову та електронну адреси: вул. Центральна,109, смт. Біловодськ, 92800, контактний телефон: (06466) 9-12-48, відділ культури, електронна адреса: viddil_kultura @ ukr.het.

Відповідальність за достовірність поданої інформації несе кандидат.

Публічні презентації проектів програм розвитку закладу культури , на який подається заява, на один і п’ять років кандидати презентують під час другого засідання конкурсної комісії.

Проект програми плану розвитку закладу культури на один рік має містити:

- пропозиції щодо виконання закладом культури результативних показників культурно-просвітницької діяльності та їх поліпшення у порівнянні з попереднім роком;

- детальний план першочергового розвитку закладу культури;

- очікувані результати.

Проект плану розвитку закладу культури на п’ять років має містити:

- аналіз поточного стану діяльності закладу;

- перспективи розвитку закладу, заходи з виконання завдань та результати аналізу можливих ризиків, покращення матеріально-технічної бази та культурно-просвітницької діяльності.

- пропозиції щодо залучення інвестицій для розвитку закладу культури;

- очікувані результати.

4. Строки проведення конкурсу.

Конкурсний добір починається 25.07.2016 року та закінчується не пізніше 25.08.2016 року.

5. Вимоги для кандидатів для участі у конкурсі.

Кваліфікаційні вимоги:

- вища освіта;

- стаж роботи у сфері культури не менше трьох років;

- володіння державною мовою;

- здатність за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

Тарас ШевченкоПовісті. Художник. Близнюки. Прогулянка із задоволенням та не без моралі.

Твори Шевченка, написані російською мовою, але пережиті і відчуті, висловлені на рівні серця своєю рідною, українською мовою. При перекладі з російської на українську вражаєшся цим дивним феноменом Людського мислення: наче з кривого дзеркала отримуєш раптом правдиве дзеркальне відображення.

ІРЕН РОЗДОБУДЬКО

Гудзик - 2. Десять років по тому

Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву...

Історія мужності, братерства і самопожертви.

АД 242

Ця книга, як і сотні інших книг та фільмів, які розповідатимуть про 242 дні боїв в АДу (аеропорту "Донецьк"), ніколи не приноситиме заспокоєння чи насолоди. Читати, слухати й дивитися про аеропорт - боляче.

Так уже влаштований світ, що посеред мороку і смороду безглуздих масових убивств, які називали "війною", у критичні моменти завжди з'являються ті, хто рятує інших, часто ціною власного життя й страждань, здебільшого навіть не усвідомлюючи до кінця, чому вони це роблять.

І навіть розпитувати про це - справа не з легких. Не завжди ті, хто "пройшов крізь вогонь", хочуть і можуть говорити. Пережите тримає їх у напруженні, приходить у снах голосами загиблих товаришів, знову й знову стріляє танками і пробиває захист снайперськими кулями. А той, хто запитує, мимохіть приміряє на себе почуте й просто не уявляє, що робив би сам, якби там був.

Василь Старун - це відомий поет на Біловодщині та далеко за її межами. Він член Національної спілки письменників України і літературної групи палідромістів "Геракліт", Асоціації українських письменників, лауреат премії ім. В.Сосюри, Г.Сковороди, нагородженний Почесною відзнакою Національної спілки письменників України. У нього особливий стиль поетичного слова. Форма його поезій незвична, нетрадиційна у написанні віршів, не вживається розділових знаків, крім двокрапки, тире, знаків питання.

У віршах поета відчувається загадковість, замкнутість образного світу, зашифрованість художньої системи, випадковий набір підсвідомих асоціацій.

Як сказав сам Василь Старун, його вірші - "Це своєрідні візії, вервечки слів, які спускаються з гори і перетікають на папір".

Він належить до герметичних поетів: при написанні віршів поет використовує всі можливі і неможливі засоби української мови, історичні, релігійні, культурні й літературні колізії всіх епох, відкриває нову топофілолографію, послуговуючись при тому і місцевими надбаннями і творячи на їх основі свої неологізми.

Оборонці Донецького аеропорту теж цього не уявляли, але йшли туди. Ішли тому,що цей шмат бетону, ця металево-гіпсокартонна конструкція перетворилася для них на толкінівську "Чорну браму", а ця точка на карті стала місцем індивідуальної війни, місцем битви з Мордором за перстень володаря світу, на якому вибито "Україна". Конструкція не витримала, перстень розплавився, Україна залишилася. До книги увійшов унікальний матеріал: понад 100 інтерв'ю, десятких ексклюзивних фото з місця подій, розповіді й фото кореспондента "The Los Angeles Times" Сергія Лойка, це свідчення кіборгів, розповіді волонтерів та журналістів, коментарі військових експертів та аналітиків з України, Росії, США та Канади.

Читайте про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу, про те, що і чому захищали в терміналах ДАП українські бійці.

Аналізуйте і робіть неупереджені висновки!

Славній пам'яті Юрія Вербицького та всіх героїв,

полеглих за Україну в 2014 році.

Базів Василь. Армагєддон на Майдані. – К. : Український пріоритет, 2014. – 160 с.

Роман-реквієм "Армагеддон на Майдані", в основі якого - реальні події, герої й нелюди, - перше художнє вербальне полотно про події в Україні, що ввійшли у всесвітню історію під священною та магічною смислоформою- МАЙДАН.

Майдан, який пережила Україна взимку 2013-2014 роках, звичайно, не міг не спричинити і своєрідного літературного відгуку. Уже видано кілька антологій віршів, присвячених Майдану. Проте нова повість Василя Базіва «Армагеддон на Майдані» – цікава спроба письменника (і водночас дипломата, політика) передати свою версію подій.

Майдан став подією світового масштабу, бо він мусив змінити цивілізаційний хід історії. Майдан візуалізував не лише повстання українців проти корупційної влади, не лише бунт за утвердження європейських цінностей і приєднання України до Європи. Це частина вселенської боротьби Добра супроти Зла. Наша революція стала подією, яка може змінити сучасну мапу світу.

«Майдан – це камертон, який заставляє здригатися усіх в унісон по всій Землі, хто носить у собі Божественну іскру співчуття до ближнього… Майдан – то найвиразніше у новітній історії протистояння Добра і Зла, і у ньому кожен із мільярдів дітей Адамових хоче стати на бік Добра» (С. 5).

Поезія у вимірах часу

ДВАНАДЦЯТЬ БРАМЧергова збірка поезій Василя Старуна дивує читачів. Творець метафорично асоціативного письма вперше поставив вправним майстром класичних форм, якому не чужі пронизливий ліризм і гранична оголенність почуттів. При цьому він зберіг і підняв на новий рівень образність, вміння проникати у глибинну суть речей.

Не пером - зболеним серцем змальовано в книзі образ України, її драматичного "вчора" і "сьогодні".

Зверніть увагу - у нас нові книги !

МЕЖИСЛІВ

Здатність української мови до паліндромії та зоропоетики знана світом з давніх-давен. Такої думки і автор книги "Межислів" відомий поет нашого краю Василь Старун:

Ні ком - ні крапки - ні тире...

Душа стирає Неба кроки:

Письма небачені уроки,

Де - наша - мова не помре.

Ти бачиш Світ:вуста шепочуть

Безмежних літер перелив,

В мить сорому і мить урочу

Летить вперед - хай і без крил.

За загальною редакцією Лариси Івшиної

Історії життя яскравих особистостей - як всесвітньо визнаних, так і маловідомих, - чиї імена уславили Україну й нерозривно пов'язані з нею. Історія життя українського народу протягом віків, у ті епохи, коли він підносився до висот історичної творчості, і тоді, коли страждав під яром тотального деспотизму. Історія духовних звершень українців - будівничих нетлінних соборів, живописців, композиторів, воїнів, поетів... Історія тисячолітньої боротьби людей за свободу й гідне життя.

Все це разом читач знайде у цьому збірнику статей про актуальні проблеми стародавньої, середньовічної, нової та новітньої історії України, опублікованих газетою "ДЕНЬ" у 1997-2002рр. Книгу об'єднує не тільки хронологічний порядок розташування матеріалів, але й проста думка: ми всі - спадкоємці сотень поколінь людей, що жили на українській землі до нас. Історія не повина бути TERRA INCOGNITA: це наша відповідальність перед нащадками, перед майбутнім.

Україна Incognita

Україна Incognita ТОП -25 За загальною редакцією Лариси Івшиної

Актуальність цього видання підтвердилась тим, як Захід реагував на події, що розгорталися у нашій країні останніми роками. І така реакція пояснюється тим, що західній спільноті бракувало знань про історію нашої країни. «Наша книга - про Україну. Про її шлях через століття, про духовно-історичний досвід, про пізнання самої себе, про тяжку боротьбу за свободу і велику любов до свободи», – наголосила головний редактор «Дня» Лариса Івшина у вступному слові до російського видання.

Ця книга дозволить вам розділити почуття нового покоління українців, які змінюють свою націю, а також геополітичні реалії зі швидкістю, від якої захоплює дух. Тепер, у вирішальному і бурхливому періоді, цей новий голос продовжує тиснути на уряд, щоб він розробляв та просував реформи, які так потрібні Україні. Зіткнувшись з цим складним завданням, це покоління намагається отримати нових друзів у світі, пояснюючи своє бачення майбутнього України.

День і вічність Джеймса Мейса

    1. Ця книга представляє читачам унікальний проект, який виданий українською та англійською мовами. Майже все друкувалося в газеті «День» Джеймсом Мейсом з 1998 по 2004 роки. Це щотижневі колонки та аналітичні статті, і кілька маловідомих статей з інших видань. Зокрема, його виступ у Спілці письменників України у 1994 році при зародженні Інституту Геноциду.

    2. Джеймс Мейс — Великий українець американського походження. Найбільше вражають його дослідження Голодомору 1932—1933 рр. Вони - по-своєму трагічні, унікальні, неповторні. Головне - навіть не погляд іншої людини на трагедію, спричинену більшовиками в нашій країні, а те, що Джеймс Мейс намагався «приборкати» в українцях той комплекс другосортності, який так палко впроваджувала й розвивала сталінська влада. Книга «День і вічність Джеймса Мейса» звертає увагу на найболючіші й актуальні проблеми нашого суспільства. Це видання - ще одне значне зусилля до того, щоб світова спільнота визнала Голодомор - геноцидом.

DAY and ETERNITY of James Mace

Це збірник статей та нарисів журналістки "Дня", опублікованих у газеті протягом 1996-2005 років. Книжка складається із семи розділів: "Справи церковні-на зламі", "Суспільна мозаїка", "Погляд назад - миттєвості історії", "Кілька портретних етюдів", "Вітер далеких і близьких мандрів", "Пори року" та "Байки газети "День". Значну увагу автор приділяє таким питанням, як суспільна мораль, людські стосунки, мовні проблеми, людина й природа, людина і церква. Книжка - це справжня насолода для думаючих читачів.

Апокрифи Клари Гудзик За загальною редакцією Лариси Івшиної

«Книга просить на гостини в неї свято-іменини»

Центральна районна бібліотека запрошує всіх бажаючих провести разом Всеукраїнський Тиждень дитячої книжки.

Протягом останнього тижня березня на дітей чекає безліч цікавих зустрічей: екскурсії, перегляди нових надходжень, бібіліо-мікси, бук-слем, бук-ринг, казковий вернісаж, літературні ігри, години прикладного мистецтва, вікторини, конкурс малюнків «Розмалюю я героя», перегляд мультфільмів та багато іншого.

Чекаємо на зустріч з Вами з 29 березня по 2 квітня.

У нас нові надходження!

Завітайте!

Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв

За редакцією Л. Івшиної

Ця книга — про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегає єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона — про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході «День» зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів. І ми продовжуємо їх записувати. Тут ви можете прочитати знакові історії про знакові події цієї неоголошеної війни на Донбасі. Можливо не всі вони припадуть вам до душі, але ви вже ніколи не бачитиме війну абстрактною і далекою, навіть якщо живете за тисячі кілометрів від неї і вам не чутно «Градів»...

Спротив геноциду. Книга-каталог виставки

Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні.

Автори – Володимир Тиліщак (керівник проекту), Володимир Бірчак, В’ячеслав Василенко, Володимир В’ятрович, Сергій Горобець, Володимир Іванченко, Ніна Лапчинська, Олександр Штоквиш, Богдан Патриляк (науковий консультант).

Ця книга є каталогом фотодокументальної виставки "Спротив геноциду", створеної до 81-х роковин Голодомору Українським інститутом національної пам'яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 32-33 років в Україні. Виставка розкриває масштаби і характерні форми спротиву українського селянства сталінській злочинній політиці напередодні і під час геноциду українського народу.

Харон та інші мерзотники, яких ти зустрішен дорогою в пекло

Автор: Бочков В.

Новий гостросюжетний роман автора розповідає про людину, втягнуту в небезпечні ігри перерозподілу влади в сучасній Росії.

Книга представлена для широкого кола читачів.

«Соборна духом Україна»

Шановні користувачі до Дня Соборності України

центральна районна бібліотека представляє вашій увазі такі книги:

Тема Соборності висвітлюється в книзі автора Ісидора Нагаєвського «Історія української держави двадцятого століття».

Книга видана в Києві в 1994 році. Має 413 сторінок. В п’ятому розділі другого пункту «Акт Соборності і Трудовий Конгрес» мова йдеться про Акт Злуки УНР з ЗУНР. Книга розрахована для найширших кіл читачів.

Книга автора Миколи Горєлова «Держава і цивілізація в історії України».

Автор цієї книги вивчає історичний розвиток населення на території сучасної України до від зародження відтворювального господарства і до сьогодення. Книга видана в місті Києві у видавництві «Еко-Продакш» у 2009 році. Має 868 сторінок. Розрахована для всіх, хто цікавиться історичним розвитком України.

Книга «Малий словник історії України» випущений на замовлення Міністерства інформації України за Національною програмою випуску соціально значущих видань. Виданий у місті Києві у видавництві «Либідь» у 1997 році і має 463 сторінки. У словнику у стислій та доступній формі подано основні відомості з історії України від найдавніших часів до сьогодення. Міститься інформація з археології, демографії, економіки, політології, історії культури, тощо, наведено біографічні дані багатьох історичних діячів. Розрахована для науковців, викладачів, студентів, школярів, широкого читацького загалу.

Книга Рема Симоненко «Українсько-польські відносини та боротьба за єдність України 19 початок 20 століття». Видана у Києві у видавництві «Либідь» у 2007 році. 702 сторінки. У книзі подано оригінальні трактування багатьох неоднозначно оцінюваних подій минулого, виважені наукові висновки щодо них, об’єктивні оцінки як історичних подій, так і оцінку цих подій іншими істориками. Українську історію, боротьбу за єдність України представлено у широкому контексті європейської історії «довгого» 19 століття. Розрахована для істориків, політологів.

Ювілейне ілюстроване видання «Західно-Українська Народна Республіка. 1918-1923роки. Ілюстрована історія» присвячене 90-й річниці утворення Західно –Української Народної Республіки, стало результатом творчої співпраці великого колективу вчених вищих навчальних закладів і наукових установ Івано-Франківська, Львова, Києва, Чернівців, Тернополя, Ужгорода. Книга є спробою сучасного осмислювання важливих, складних і суперечливих сторінок історії українського національного державотворення 20 століття. Книга видана у Львові у видавництві «Манускрипт-Львів» у 2008 році. Книга ілюстрована. Має 524 сторінки. Розрахована для студентів, викладачів, науковців, вчителів, учнів, а також тих хто цікавиться історією рідного краю.

Якщо вас зацікавили ці видання, то навідайтесь у нашу бібліотеку і ви на певний час отримаєте ці книги.

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ ТА МЕШКАНЦІ СЕЛИЩА!

____________________________________

Центральна районна бібліотека

запрошує Вас 30 вересня 2015 року на

День відкритих дверей

«В гостях у бібліотекаря»

Присвячений всеукраїнському дню бібліотек.

Цього дня ви можете стати учасниками наступних акцій:

«Стань нашим читачем сьогодні»

«Подаруй бібліотеці нову книгу».

На Вас чекає:

Книжково-ілюстрована виставка «Її величність на ймення Книга».

Огляд нових надходжень «Бібліотека – центр інформації»

Флеш-моб «Почитайки крокують в бібліотеку»

Екскурсія до бібліотеки «Бібліотека – затишний дім для зустрічі читачів»

Приходьте самі, приводьте своїх дітей, покличте знайомих та сусідів

Як зробити свято для себе?

Це лише прийти до бібліотеки і отримати нову літературу.

Запрошуємо всіх!

Україна - наш спільний дім

24 серпня український народ відзначає День незалежності України-головне державне свято.

Шановні користувачі бібліотеки!

До вашої уваги пропонуємо ознайомлення з основними державотворчими подіями становлення незалежності України, вивчення основних засад демократичного та суспільного ладу України, її досягнень за останні роки,закріплення знань про державну символику: Герб, Прапор, Гімн, Основний Закон України - Конституцію в Центральній районній бібліотеці організовані геральдична мозаїка "Осяяний славою Прапор і Герб",історичний екскурс "Наш стяг в золоті і блакиті" до Дня Державного Прапора України, історичний вернісаж "Усе моє, що зветься Україна" сходинки в історію "Нема без кореню рослини, а нас, людей, без України", діє на абонементі тематична викладка "Майбутнє України будуємо разом", пропонуємо перегляд літератури "Живи і процвітай, Україно моя, для миру, для щастя, любові й добра!"

Завітайте в бібліотеку!

Шановні користувачі!

З метою збереження та утвердження традицій української державності, нагадування про роль історичної спадщини Руси-України у їх ставленні, визнання важливості прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід'ємної частини європейської цивілізації у Центральній районній бібліотеці проходять заходи на вшанування пам'яті Володимира Великого - видатного державного та політичного діяча, князя Київського, творця середньовічної європейської держави Руси-України.

До цієї дати приурочена ілюстрована книжкова виставка "Князь Володимир: Історія виникнення Української держави у часи Київської Русі". Для користувачів бібліотеки організована виставка художньої та історичної літератури під назвою "1000- ліття від дня смерті князя Київського Володимира Великого". Відвідувачі бібліотеки мають можливість ознайомитись із літературою, яка висвітлює життя і діяльність великого реформатора та хрестителя Русі. Проводяться цикли бесід з користувачами на тематику життя і діяльності Великого князя Київського Володимира Великого.

Запрошуємо вас відвідати бібліотеку!

ДО 70-РІЧЧЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ЄВРОПІ

То не маки у полі цвітуть,

То солдатська кров розцвітає

Тих бійців, що загинули тут,

А над ними безсмертя витає.

Зоя Ліщова

Війна призвала на свою криваву і страшну страду біловодчан різного віку й статі. За роки Великої Вітчизняної війни Біловодський район надав діючій радянській армії більше 8,5 тис. воїнів. З них більше 5 тис.загинули в боях. Льотчики і танкісти, сапери і медсестри, артилеристи і кавалеристи, рядові солдати і офіцери командуючого складу – вони за 4 роки війни пройшли сотні і тисячі верст рідної, і не тільки, землі. Мужність та відвагу в боях з ворогом проявили багато воїнів-біловодчан, а семеро з них стали Героями Радянського Союзу.

Артилерист, старший сержант Федір Гаврилович Уманський у 4-годинному бою підбив більше десятка фашистських танків, звільняючи молдавську землю в серпні 1944 року, і за цей подвиг він був удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

В нерівному бою в Прибалтиці в листопаді 1944 року загинув Герой Радянського Союзу льотчик Чаговець Григорій Іванович.

Командир гвардійського бомбардувального авіаційного полка Олександр Олексійович Новіков за період війни зробив більше 120 бойових вильотів, приймаючи участь в найбільш значних військових операціях Червоної Армії, і був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. З родини Новікових у війні приймали участь 8 людей, за період ВВВ вся родина отримала 83 бойові нагороди.

Героєм Радянського Союзу став і командир ескадрилії важких бомбардувальників полковник Юрченко Петро Аксентійович. У Велику Вітчизняну війну він зробив 290 бойових вильотів. Нагороджений двома орденами Леніна, двома орденами Червоного Знамені, Червоної зірки, орденом Олександра Невського, медалями.

За успішне форсування річок Дніпро, Вісла і Шпреє звання Героя Радянського Союзу було присвоєне Семену Івановичу Гончарову.

Захищав Одесу, Севастополь, Сталінград, визволяв Польшу, Германію Герой Радянського Союзу і наш земляк Анатолій Петрович Головченко. І ще один наш земляк удостоєний звання Героя Радянського Союзу – Петро Федорович Гнида. Учасник великої Вітчизняної війни з 1942 по 1945 роки. Всього за роки війни бойовими нагородами і медалями було нагороджено більше 1200 біловодчан.

З перших днів визволення району воїни-біловодчани постали до неймовірно важкої праці – відновлення народногосподарського комплексу, додаючи до своїх бойових нагород і урядові нагороди за працю на благо Вітчизни. За післявоєнні роки кавалерами орденів Леніна, Трудового Червоного Знамені, «Знак Почесті» стали 54 труженика району, в т.ч. ветерани ВВВ: Божко Є.І. (орден Леніна), Киях А.А. (орден Трудового Червоного Знамені), Коваленко І.М. (орден Леніна), Мерцалова А.Г. (директор Новодеркульської середньої школи, орден Леніна, звання Почесний громадянин Біловодщини, знак Міністерства освіти України «Відмінник народної освіти»), Ткаченко П.М. (орден «Знак Почесті»), Пітербарг І.А. (директор Біловодської середньої школи, медаль «За відмінність у праці», знак Міністерства освіти України «Відмінник народної освіти», орден Леніна за героїзм у бойових діях).

Вони виявили високий патріотичний дух, здійснили ще один подвиг – підняли країну з пеплу…

Вітаємо з Різдвом Христовим та Новорічними святами!

Нехай Різдво у вишиванці,

Розбудить Вас щасливо вранці

І принесе у вашу хату - усмішку ,радості багато,

Розбудить приспані надії,

Зерном і щастям Вас засіє,

Зігріє сонцем і любов’ю

І подарує вам здоров’я!

Шановні читачі!

Якщо Ви бажаєте вільно користуватися інтернетом, створити власну електронну пошту, зареєструватися в соціальних мережах - приходьте до Інформаційного центру центральної районної бібліотеки. Навчання безкоштовне. Запрошуємо Всіх бажаючих.

Бібліотека - скарбниця інформації.

Відвідувачі бібліотеки мають можливість:

- пройти курс комп’ютерної грамотності і здобути або покращити навички роботи з необхідними програмами та Інтернетом;

- телефонувати рідним і друзям по «Скайпу» в інші міста та за кордон;

- ділитися фото, музикою, відео з друзями у соціальних мережах;

- влаштувати собі цікавий відпочинок та екскурсії з Інтернетом;

- здійснювати покупки через Інтернет;

- вивчати іноземну мову або перекласти текст за допомогою фахівця в бібліотеці, або в онлайновому режимі -

ел. пошта еnglish_library@rambler.ru;

- прочитати новини свого регіону, країни, світу і висловити свою думку;

- ознайомитися з інформацією органів влади.

Чекаємо на Вас!

1.Тренінг «Інтернет імперія інформації». - 23.09

2. Конкурс творчих робіт «Книга і бібліотека у нашому житті». - 30.09

3. Віртуальна фото – виставка «Бібліотекар звучить гордо". - 23.09

4. Екскурсійна мандрівка «А у нас все для вас». - 23.09 - 30.09

5. Фото-галерея «Будні бібліотеки». - 23.09 - 30.09

Центральна районна бібліотека напередодні Всеукраїнського дня бібліотек запрошує Вас відвідати такі заходи:

Шановні користувачі!

Читай! Смотри! Мечтай!

Дорогие ребята!

Приглашаем Вас в волшебный кинозал «Из книжки на экран», где вы можете посмотреть кинофильмы и мультфильмы по мотивам любимых книг, а так же узнать много интересного и полезного о книгах, писателях и о создателях фильмов.

Ждем вас каждый третий четверг месяца в 14-00.

"Срібні дзвони духовності"

Весна - найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються з далеких країв птахи, зодягаються в зелень ліси та діброви. І саме з Весною приходить в нашу оселю найголовніше свято - Пасха або Великдень. Уже незабаром на землю зійде чудове свято Великодня, святе і чисте, як безхмарне весняне небо, гарне, як молоде життя. Срібні голоси церковних дзвонів сповістять світу про урочисту подію Воскресіння Христового.

Цьому святу присвячена тематична година за участю хору духовної музики РБК.

Чекаємо Вас о 10 годині 9 квітня у районному Будинку культури.

Зі щирим серцем до рідного краю

Фонд краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки поповнився новими виданнями:

Перший понеділок весни: Луганщини.- Луганськ, 2013-147с.

Збірка молодих літераторів Луганщини, які зображають у своїх творах сучасність такою, якою вона є насправді - солодкою, болючою й завжди непередбачуваною.

Лук'янчук Р.Ф. Гімн потрощеного дзеркала: вибрані поезії.- Луганськ,2013.-113с.

У цьому році у Раїси Лук'нчук, члена національної письменників України, співпали дві ювілейні дати: 65 - річчя від дня народження і 45 - річчя творчої діяльності. До такої двоювілейної дати авторка підійшла дуже вимогливо: нові, найкращі і найулюбленіші вірші вона зібрала у збірці "Гімн потрощеного дзеркала".

Старун В. В. Безвісти живий: вірші.- Луганськ, 2013.-115с.

"Читаеш ці вірші - мовби міряєш своїм зростом ріку, не дістаючи дна, коли, здається, аж добрий страх, що оберігає від прірви глибини смислів, фокусуючи світові сльози речей, аби вони розсміялися в аберації марнотних ритмів споживання буття...".

Ночовний М. Третє причастя: поезія.- Луганськ, 2013.- 103с.

Микола Ночовний - автор близько сорока книг віршів і прози. Його поезіям притаманний проникливий ліризм, образно-філософічне бачення світу, духовне наповнення.

Кошель Н. Ще горять чорнобривці: поезія.- Луганськ.- 2013.- 107с.

Нова книга відомої на Луганщині поетеси Надії Кошель приваблює своєю щирістю і любов'ю до життя, до природи рідного краю, до високих духовних цінностей.

Шкурай І. В. Дороги за обрій летять: щоденник і дещо.- Луганськ, 2013.-115с.

Витяги із щоденника, інші публікації цього збірника відкривають для нас ще одну цікаву сторінкуіз життя і творчості, відомого українського письменника І. Шкурая.

Романенко А. Планета дітей: вірші.- Луганськ, 2013.-42с.

Книга для малят. В ній відомий на Луганщині поет розкривається новою гранню - відчуваючою і розуміючою світ дитинства.

Кривонос С. Коли приходить зрілість до вересня: вірші .- Луганськ, 2013.-115с.

Слова майстра поетичного слова всповна підтверджуються віршами автора цієї збірки, в якій читач зустрічається з яскравою поезією, яка легко запам'ятовується тонкою лірикою та м"якою мелодійністю.

Видання здійснені за підтримки Луганської обласної ради та Луганської обласної державної адміністрації.

Любі користувачі нашої бібліотеки!

Запрошуємо Вас прийняти участь в заходах

"Необъятен и велик мир волшебных умных книг",

з нагоди тижня дитячого читання,

що пройде з 25.03 по 1.04.2014

у відділі обслуговування дітей Біловодської ЦРБ.

* 25.03 свято «А у книжки именины целых семь веселых дней»;

* 26.03 інформаціна перерва «Удивительно, но факт»;

* 27.03 літературна година "Відкриваємо наші улюблені книги";

* 29.03 віртуальна подорож «Мандруємо разом з книжковими героями»;

* 30.03 поетична година «Весняна мозаїка».

9 березня 2014 року виповнюється 200 років від дня народження великого поета і художника Тараса Григоровича Шевченка, ім’я якого оповите невмирущою любов’ю і славою.

Тарас Григорович Шевченко народився в селянській кріпацькій родині у Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії. Пророк, геніальний син України прийшов у світ, щоб прославити свій народ у віках, пронести любов до селянина-трударя та змалювати його велич і славу красу й природний талант. Рідне село купало малого Тарасика в барвистих садах і мальовничих лугах, живило любов’ю і радістю. Проте трагедія в його долі залишила незгладимий слід на все життя. Рано помирає мати, Катерина Яківна Шевченко, незадовго по тому пішов з життя батько, Григорій Іванович. Тарас зазнав багато поневірянь і злигоднів від мачухи. Він пішов у люди, щоб заробити на шматок хліба й одежину. А зустрів на тернистому шляху стусани. Утиски й глузування. Навчившись читати й писати, а згодом і малювати, хлопчина мріє про волю, прагне здобути освіту. Вийшовши з самих низів, Тарас досягнув вершин світової слави, навчався в Петербурзькій Академії мистецтв, став академіком, геніальним поетом-пророком, талановитим художником. Перебуваючи під постійним наглядом поліції, страждаючи в десятилітньому ярмі солдатчини вдалині від України, Шевченко зумів вистояти й зберегти високий політ душі й таланту, до кінця присвятивши його рідному народові. У 1840 році вийшла в світ книга його полум’яних поезій «Кобзар», що принесла всесвітню славу й визнання. У 1861 році виходить друком «Букварьюжнорусский» - книга, що стала першою читанкою для українських дітей. Шевченко багато пише про дітей. Це поезії «Маленькій Мар’яні», «Мені тринадцятий минало», «І золотої, й дорогої» та інші. З великою любов’ю Шевченко змальовує своїх малих земляків, живописує їхню зовнішню вроду й духовну красу. Помер Тарас Григорович Шевченко 10 березня 1861 року вдалині від батьківщини, в Петербурзі. Згідно із заповітом його перепоховано в Україні на Чернечій горі, що над Дніпром поблизу Канева.

В дні вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка центральна районна бібліотека організовує і проводить:

6 березня - усний журнал «Провідник правди і краси» початок о 14.00 годині

12 березня - поетичний вернісаж «Віршів віночок від Тараса» початок о 11.00 годині

9 березня - перегляд літератури «Світова велич Шевченка» початок о 10.00 годині

Урочисте відкриття інтернет-центру

в центральній районній бібліотеці

Майстер поетичного слова

Багато добрих і теплих слів прозвучало на адресу Валентині Опанасівні Борзило від слухачів «Університету третього віку» територіального центру, де відбулась творча зустріч, яку підготовили і провели бібліотекарі відділу обслуговування центральної районної бібліотеки. В.О Борзило - автор поетичних збірок «У тихой гавани», « Осенние мотивы». ЇЇ поезія несе людям радість, добро та світло, не залишає

байдужим нікого. Автор пише про мальовничі рідні міста, про непримітну, на перший погляд, красу природи. Але лірика поетеси не обмежується відкриттям перед нами красот природи, чимало віршів автор присвячує людині й праці і вічним людським цінностям: сім’ї та коханню.

дім де живуть книжки. Традиційно весело та цікаво відбулось знайомство маленьких користувачів першого класу Біловодської ЗОШ I-III ст. (вчитель Аксьонова О. А.) з

бібліотекою - чудовим і надзвичайно цікавим місцем, де живуть книжки.

В гарних сучасних виданнях для дітей можно прочитати безліч цікавого.

Під час спілкування стирається межа між книгою та ігрою.Радісна та приємна атмосфера зустрічі

Беловодская земля багата талантливыми людьми,но особое место среди них занимают поэты. Потому что поэзия всегда была инструментом воспитывающим душу и сердце.И каждая новая книга наших поэтов-беловодчан - большое и радостное событие,настоящий праздник. И такой праздник состоялся в читальном зале районной библиотеки." Упоение души" под таким названием прошла творческая встреча с Алексеем Андреевичем Фоменко, участником боевых действий в годы Великой Отечественной войны, ветерана труда, поэта-беловодчанина. В рамках встречи прошла презентация пятой книги автора "Упоение души".

под таким названием зо сентября в библиотеке прошел день

открытых дверей, приуроченный Всеукраинскому дню библиотек.

В этот день библиотека встречала своих друзей под открытым небом на "Книжковій галявині", в литературном кафе "Наші читачі-наші автори".

И снова память возвращаетсяк событиям далекой военной поры,когда 70 лет назад десятки краснодонских девчонок и мальчишек сделали свой шаг в бессмертие. Уходят годы. Звенят весенними грозами. Осыпаются листопадами. Уже давно нет в живых героев-молодогвардейцев. Этих милых девушек и замечательных ребят. Но они навсегда остались в памяти поколений. 26.09.2012 работники районной библиотеки провели устный журнал "Подвиг неподвластный времени", в котором также приняли участие ветеран комсомола Дяченко Ю.Ф., заместитель директора ООШ I-IIIст. Шевченко И.Г., библиотекарь школы Еремина Т.А., учащиеся 6х,8х классов.

"Бібліотека зустрічає друзів"

01.09.2012 года библиотекарь детского отдела центральной районной библиотеки Верескун Т.П.провела урок исторической памяти "Вспомним и поклонимся светлой памяти героев молодогвардейцев", посвященный 70-летию образования подпольной молодежной организации "Молодая гвардия".

На уроке присутствовали учащиеся 8-9 классов Беловодской ООШ І-ІІІ cт. с классными руководителями Макаренко Т.В., Калюжной Л.В.

Ими были подготовлены литературная композиция "Не в шурф их бросали, а в наши сердца".

21.05.2012 року у м. Києві відбувся бібліотечний Ярмарок "Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади".

На ярмарку зібралося понад 835 бібліотекарів та інших партнерів звідусіль, щоб познайомитись з калейдоскопом послуг і підходів. Учасники прослухали презентації, традиційні та у форматі "печа-куча", поспілкуватися у "Світовому кафе",відвідали міжнародне бібліотечне ток-шоу та міні- тренінги,подивилися на творчі інсталяції "Моя сучасна бібліотека".

В заході прийняла участь завідуюча Данилівською с/філії Кулібаба Л.В., яка є переможцем ІІІ раунду конкурсу:"Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІІІ".

Презентація проектів сучасної бібліотеки

Директор програми "Бібліоміст" пан Матей Новак та всесвітньо відомий боксер Віталій Кличко. Під час прес-конференції В.Кличко розповів, що сам провів багато часу в бібілотеці й зазначив, що "змінюються лише технології, але не важливість бібліотеки та бібліотекарів".

Шановні користувачі та гості нашого сайту!

Центральна районна бібліотека, Бараниківська, Данилівська і Новолимарівська сільські бібліотеки оголошені переможцями третього раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг за Міжнародною програмою «Бібліоміст» - це дає можливість при підтримці керівників району, голів сел, спонсорів відкриттю інформаційних центрів для громад.

1 вересня поточного року о 10-й годині ранку в районній бібліотеці для учнів 7-8 класів ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася година спілкування з елементами інтерактивних технологій " Україна - наш спільний дім" .

Мета заходу поглибити знання учнів про незалежну Україну та її державність.

На заході був присутній член Національної Спілки письменників України, поет Василь Старун.

30 вересня 2011 року Біловодська ЦБС відзначила професійне святоВсеукраїнський день бібліотек.

В цей день всі бібліотеки району провели День відкритих дверей. В центральній районній бібліотеці був створенний імпровізований "Паркан поздоровлень" на якому всі бажаючі могли залишити свої привітання та побажання.

Запис без заголовка - Dec 16, 2011 6:56:41 AM

Запис без заголовка - Jan 13, 2012 9:17:2 AM