Інформація

«Українські вишиванки, наче райдуги світанки»

Літературний словничок

Нон-фікшин-документальна проза, документальна література, нон-фікшн (англ Non-фікція.) - Особливий літературний жанр, для якого характерно побудова сюжетної лінії виключно на реальних подіях, з рідкісними вкрапленнями художнього вимислу.

Документальна проза заснована на спогадах очевидців, документах. Також можуть використовуватися спогади самого автора. При цьому авторська точка зору проявляється у відборі і структуруванні матеріалу, а також в оцінці подій. У документальній прозі широко використовується публіцистичний стиль.

Бук-трейлер - один із способів реклами книги у вигляді мікрофільму, де використовуються флеш, відео, фото і анімація.

Вебінар - це «віртуальний» семінар, організований за допомогою Інтернет-технологій в режимі реального часу.

Вебінару властива головна ознака семінару - інтерактивність. Інакше кажучи, ви робите доповідь, слухачі задають питання, а ви відповідаєте на них.

Зареєструвавшись учасники вебінару в призначений час повинні клікнути на надіслане організаторами посилання і підключитися до відповідного сайту. У навушниках ми чуємо голос ведучого, слайди його презентації у нас перед очима і ведучий перегортає їх в міру необхідності. Можливість задавати питання представлена у чаті. На Вебінарі, як і на звичайному семінарі, є можливість взаємодіяти з ведучим, тобто виконувати його завдання, відповідати на його запитання і задавати свої.

Фанфік (також фенфік; від англ. Fan «шанувальник» і fiction «художня література») - жанр масової літератури, створюваної за мотивами художнього твору його шанувальниками, зазвичай на некомерційній основі (для читання іншими шанувальниками). Фанфік грунтується на якомусь оригінальному творі (як правило, літературному або кінематографічному) і використовує його ідеї сюжету і / або персонажів. Фанфік може представляти собою продовження, передісторію, пародію, «альтернативний всесвіт», кросовер («переплетення» кількох творів) і так далі. Фанфік - різновид творчості шанувальників популярних творів мистецтва, так званого фан-арту в широкому сенсі цього слова.

Фікрайтер - (Fiction - худ. література; і Writer - письменник) - автор-якогось фанфіку, що створює продовження популярних художніх творів. Також іноді фікрайтерів називають фанфікерами (від слова фанфіки).

Кросовер — художній твір (книга, фільм, відеогра і т.ін.) або окремий його сюжет, у якому змішуються елементи (персонажі, локації тощо) двох (або більше) незалежних творів. У більш широкому розумінні — це об'єднання двох і більше незалежних «авторських всесвітів».

Бібліо-кафе - форма заходу, побудованого за типом кафе, де в меню замість блюд подаються книги (автори, міні-заходи) Наприклад, «В " Бібліоменю" входять книги на будь-який смак: від невигадливих книжкових страв до самих смачних і вишуканих !

Бібліомікс - (англ. mix - змішувати) - це може бути бібліографічний огляд за окремою темою, до якого можна включити бібліотечні документи за різними видами: книги, періодичні видання, відео-, кіно-, фоно-, фото- документи, електронні видання, плакати, посилання на інформаційні ресурси і т.і.)

Бук-слем (BOOK Slam) (від анг. slam штовхання, витіснення одне одного) - змагання на кращу "рекламну компанію" по просуванню обраної книги, можливо з елементами музичної театралізації. Учасники діляться на декілька команд. Завдання команди полягає в тому, щоб якомога краще розрекламувати книжку. Головне, що команди отримують однакові книжки. І за окремий проміжок часу треба показати уміння донести до глядачів свої емоції і почуття. Таким чином, рекламна книжкова компанія повинна змусити купити, тобто прочитати книгу. Кращу рекламну книжкову компанію визначає журі, до складу якого можуть входити як глядачі так і бібліотекарі.

Літературний слем - літературне змагання, в центрі якого презентація, де кожен із літераторів читає свої твори в різних турах, отримуючи певні бали від непрофесійного журі – глядачів.

Сторітелінг (від. англ. storytelling - розповідання історій) — це спосіб передачі інформації через розповідання історій.

Флешбук - презентація або знайомство з цікавими книгами за допомоги цитат, ілюстрацій, особистих переживань та іншої інформації про книгу.

Буккроссінг (BookCrossing) - хобі і громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж близький до флешмобу. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро), для того, щоб інший (випадкова людина) могла цю книгу знайти та прочитати; той в свою чергу повинен повторити аналогічні дії. Відстеження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сторінки в мережі

Знайди свою книгу!

Вона вже чекає на тебе!

Новинка!Новинка!Новинка!

Дитячий відділ ЦРБ запрошує на ярмарок новинок!

«Кожна дитяча книжка має містити в собі стежку,

перед якою дорослі зупиняються, а дитина йде далі»

Туве Янсон

Бібліотечні працівники району долучилися до відзначення в Україні Дня вишиванки - всеукраїнського свята, національної єдності, покликаного зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об'єднати українців. У Центральній районній бібліотеці відбудуться 19 травня відео-перегляд "Вишита сорочка аж до поясочка", на сьогодні діє книжкова виставка "Історія українського костюма" та тематична викладка "Українська вишиванка наче писанка панянка".

Сільськи бібліотеки підготували свято "Чарівний світ вишиванок", усний журнал "Символіка народного костюму", літературний дайджест "Сучасна вишиванка", інформгодина "10 цікавих відомостей про українську вишиванку", година народознавства "Читаємо вишиванку як книгу", година інформації "Українська вишиванка як оберіг" тощо.

Таємниця великого сканера

Автор: Олександр Есаулов

Рік видання: 2013

Кількість сторінок: 144

Мова: українська

Великий Процесор отримує сигнал «SOS» з далекої планети Ц. Експедиція, до складу якої ввійшла донька Великого Процесора принцеса інформа, зникає. Хто може відправитися у далеку подорож? Адже треба не лише знайти експедицію, що зникла, а й допомогти мешканцям планети. А тут ще Рикпет з друзями теж зникають. Отака от халепа… Що ж робити? Для Великого Процесора залишається остання надія – Сергійко. І Сергійко починає діяти…

Game over!

Автор: Олександр Есаулов

Рік видання: 2013

Кількість сторінок:131

Категорії: література для дітей, наукова фантастика, пригоди, підліткова література

Мова: українська

Чому Петрик перетворюється на Рикпета? Хто такі Великий Процесор та Гірея? Як вирватися із Заекрання? Адже потрапити туди легко, а от повернутися додому, як виявилося, дуже і дуже непросто! І що робити, коли друзі із Заекрання просять про допомогу? Багато питань ставить перед друзями ця дивовижна дружба, і бажають вони цього чи ні, а відповідати на них потрібно негайно. От й спробуй їм допомогти у цьому...

Антивірус

Автор: Олександр Есаулов

Рік видання: 2013

Кількість сторінок: 203

Категорії: література для дітей, наукова фантастика, пригоди, підліткова література

Мова: українська

Сергійко, який невдало грав у комп’ютерну гру «Побудуй Глюландію», запрошений блазнем Великого Процесора на ім’я Дроник на гостину до Заекрання. З бажання Великого Процесора несподівано для самого себе Сергійко стає королем Глюкландії. І ось тут починаються справжні випробування: на країну нападають степняки. Що робити? Адже війна — це жертви з обох сторін. Який вихід з цієї складної ситуації знайде новий король Глюкландії? Чи зможуть допомогти йому друзі?..

Буба. Барбара Космовська

Автор: Барбара Космовська

Рік видання: 2010

К-ть сторінок: 240

Мова: українська

Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати – відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того – свої пристрасті, наприклад, гра в бридж. Ну, і улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.

Барбара Космовська. Буба : Мертвий сезон

Автор: Барбара Космовська

Рік видання: 2011

К-ть сторінок: 224

Мова: українська

Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою, немає поруч найкращої подруги, і навіть дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власною кар’єрою й постійно перебуває поза домом, а старша сестра регулярно поривається розлучитися зі своїм чоловіком. Якось, вигулюючи собаку, Буба знайомиться з паном Клеменсом, котрий розповідає їй сумну історію свого картярського програшу. Ніхто не здатен виграти в бридж у зловісного Юзефа на прізвисько Сталін. Хіба тільки Буба.

Рутенія. Повернення відьми

Автор: Віталій Климчук

Рік видання: 2011

К-ть сторінок: 224

Категорії: фантастика

Вік: від 12 років

Мова: українська

Книга «Рутенія. Повернення відьми» написана у жанрі етнічного українського фентезі. Тут є чугайстри, відьмаки, мольфари, злидні, перелесники, русалки, песиголовці та інші міфічні і казкові створіння, які, за легендами, мешкали на території сучасної України. Здавалося б, нічого особливого – етнічне фентезі нині дуже модне в Україні; хто тільки не брався описувати пригоди віщунів і козаків-характерників, на чиєму шляху зустрічаються мавки-русалки разом зі всякою абсурдною чортівнею, але вже з перших сторінок відчуваєш, що оповідь буде не про пригоди на псевдоісторичному тлі чи заговорені козацькі скарби.

Київські відьми. Постріл в Опері.

Автор: Лада Лузіна

Рік видання: 2013

Кількість сторінок: 441

Мова: українська

Категорії: художня література, фентезі, темна фентезі, міське фентезі, пригоди, сучасна українська література, Популярні книжки цього сезону, Найкращі книги 2013 року.

Понад 90 років тому жовтнева революція прийшла у світ із Києва — із Столиці Відьом! І киянин Михайло Булгаков знав, чому того року так яскраво горіли на небі Марс та Венера — боги-прародителі амазонок. Адже «червона» революція стала революцією жіночою. Більшовики першими у світі визнали за жінками рівні з чоловіками права, зробивши перший крок до Нового Матріархату. В цьому захоплюючому пригодницько-історичному романі ви зустрінетеся з київською гімназисткою і майбутньою першою поетесою Росії Анною Ахматовою та Михайлом Булгаковим. Дізнаєтеся, що українки походять від легендарних амазонок, що поезія примхливо переплетена з магією... І зрозумієте: Історія може бути захопливою, як детектив, коли її пише Лада Лузіна!

Шановні читачі!

До Вашої уваги бібліотека пропонує

тематичний бібліографічний покажчик

«Ніколи незабути славу Крут»

На Аскольдовій могилі

Поховали їх-

Тридцять мучнів українців,

Славних, молодих...

На Аскольдовій могилі

Український цвіт!-

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ.

П.Тичина "Пам'яті тридцяти"

Тематичний бібліографічний покажчик „Ніколи незабути славу Крут” присвячений подвигу Героїв Крут.

Видання розраховане на широке коло користувачів: вчителів загальноосвітніх шкіл, студентів, школярів.

Використано 9 джерел інформації з книг, періодичних видань та Інтернет ресурсів.

1.Указ Президента України «Про відзначення річниці подвигу Героїв Крут».

2.«Бій під Крутами» ( матеріал з Вікіпедії).

Бій під Крутами - бій 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на північний-схід від Києва: бій тривав 5 годин із 5 між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, - та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут.

3.Іванів Д. Кров. Цвіт. Визнання: у День пам’яті героїв Крут // Україна молода. - 2010. - 30 січ. (№18). – С4. (Інтернет ресурси)

«На Аскольдовій могилі поховали їх...» - ця поезія Павла Тичини тривалий час була чи не єдиним потаємно–доступним нагадуванням про молодь, що вийшла захистити Київ у січні 1918–го.

4. Сергійчук В. Крути як відродження українства / професор КНУ імені Тараса Шевченка, д.і.н. // Урядовий кур'єр. - 2010. - 29 січ. - С6.

У нашій історії є чимало кривавих етапів, які символізують жертовність героїв. Але найвеличнішим подвигом стали Крути. Кров героїв Крут не просто символ відродження українства -з того січневого дня 1918 року вона нам як вічний вогонь української волі і відтак нагадує нам усім про обов'язок працювати для рідної землі.

5.Бій під Крутами/ Підготовлено на основі матеріалів Інституту історії НАН України із залученням провідних істориків(В.Сергійчук, В.Улянич, О.Бойко)//Інформаційні матеріали. - 13с.

Історія бою під Крутами у січні 1918 року та умови Брест-Литовського Мирного договору. Очевидно, що основну роль в бою відіграли бійці Київської школи ім.Б.Хмельницького – майбутні кадрові офіцери, багато з яких мали бойовий досвід на полях Першої світової війни(як і деякі бійці Студентського куреня).

6.Бойко О.Крути/Малий словник історії України//В.Смолій,С.Кульчицький,О.Майборода та ін.- К:Либідь.-1997.-464с.

Крути – залізнична станція у Чернігівській області, місце бою між російськими червоногвардійцями (6 тисяч) і загоном українського війська у складі юнкерів 1-ї Київської юнацької школи ім..Б-Хмельницького та 1-ї сотні новоствореного куреня під командою 20 офіцерів . Захищаючи станцію, український загін втратив близько 250 юнкерів та студентів, 10 офіцерів.

7. Сорока Ю.В.Бій під Крутами/Ю.В.Сорока.-К:Золоті Ворота,2013._120с.

29січня 1918 року поблизу селища Крути на відстані 130 км від Києва відбувся жорстокий , нерівний бій між чотиритисячним військом більшовиків та трьомастами українськими юнкерами, студентами і гімназистами, що обороняли підступи до Києва. Більшість юнаків не мали ніякої військової підготовки, були погано озброєні, але стояли на смерть, захищаючи свободу молодої Української держави. Українці відбили кілька атак, під час яких зазнали значних втрат. У перебігу військових дій цей бій вирішального значення мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді.

8. Героїка трагедії Крут/упоряд. В.І.Сергійчук.- К:Україна.- 2008.-464с.

У спогадах учасників бою під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року, роздумах сучасників поетичним і публічним і публіцистичним словом на тлі для нас трагічних воєнних подій осмислюється героїка подвиги юнаків України в ім’я своєї вітчизни. Видання, матеріали якого подаються , як правило, в оригіналі, друковане раніше тільки в еміграції й не скрізь містить повні імена авторів. Розраховане на українську молодь і всіх тих, хто цікавиться історією національно-визвольної боротьби нашого народу в 1917-1921 роках.

9. Крути. Січень 1918 року: док., матеріали, дослідж., кіносценарій/ Іст.-культурол. т-во «Герої Крут»; упоряд. Я Гаврилюк.- К:Вид. центр «Просвіта».-2008.-840с.

До книги увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року. Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи С.Єфремова, Д.Дорошенка, М.Грушевського, Є.Малюка, Людмили Старицької - Черняхівської та інших видатних особистостей доби Української революції 1917-1921рр.Збірник упорядковано у хронологічному порядку, починаючи з кінця 1917 р. по 2008р. Завершує видання кіносценарій «Крути». Адресується дослідникам, викладачам вищих навчальних закладів, учителям шкіл, студентам, широкому колу читачів.

Уважаемые читатели!

Вас ждут интересные встречи, выставки, посвященные Дню Победы!

С 25 апреля действует книжно-иллюстративная панорама "Вам время выпало лихое", читальный зал, 2-й этаж ЦРБ.

4 мая встреча с ветеранами Великой Отечественной войны -

11.00, читальный зал, 2-й этаж ЦРБ.

4 мая презентация книги-памяти Владимира Левченко - поєта, публициста, документалиста Беловодщины "Вам время выпало лихое"

11.30, читальный зал, 2-й этаж ЦРБ.

7.10.2011 року в Центральній районній бібліотеці відбулося засідання правового клубу для молоді "Закон" на тему:"Профілактика правопорушень серед неповнолітніх". На засіданні були присутні члени клубу, учні Біловодської ЗОШ І-ІІІ ступенів. З інформацією правопорушень неповнолітніх виступив начальник Біловодського районного управління юстиції Микола Григорович Дубок.