Заходи

Читаємо вишиванку як книгу.

Проаналізувавши старовинні та сучасніші зразки вишивок, можно умовно скласти своєрідний атлас регіонів України за типовими для них візерунками, орнаментами і символами, техніками і кольорами.

Для українця вишиванка - не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишиванка - як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. В україні вишивати вміли у всіх регіонах. Кожна область, інколи навіть село володіли своїми унікальними техніками вишивання, були свої улюблені кольори, місцеві узори і техніки виконання.

Українські вишиванки наче райдуги світанки.

У рамках Всесвітнього дня вишиванки сьогодні в районній бібліотеці пройшов флеш-моб "Читаємо вишиванку як книгу".

Головною метою заходу було популяризація книги. Щоб взяти участь у флеш-мобі потрібно було бути вбраним в національний одяг, та сфотографуватися з книгою.

До акції долучилися школярі, працівники будинку культури, бібліотекарі та всі бажаючі.

Свято для тих, хто любить книги

Свято юних книголюбів продовжується. Сьогодні наша іменинниця запросила на гостини своїх найактивніший читачів, які вже 4 роки поспіль є постійними шанувальниками книги-учнів 4-х класів Біловодської ЗОШ. На початку свята всі запрошені пригадали історію народження її Величності книги, потім на дітей чекало безліч різноманітних та цікавих завдань, таких як «Казковий вернісаж», «Казкова карусель» та багато іншого, розділившись на команди діти почали міркувальні перегони. Родзинкою свята став надзвичайно новий конкурс - бук-слем, оскільки, з метою завдання учасники були ознайомленні завчасно зі своїми обов’язками, вони справилися на відмінно.

На сьогоднішньому святі кожна команда була неперевершеною, дітлахи проявили себе як творчі та активні читачі, тому перемогла дружба. Свято традиційно було завершено хороводом.

Тиждень дитячого читання закінчився. Але щиро сподіваємося, що наступного року свято її Величності Книги знову збере своїх шанувальників, подарує нові відкриття та цікаві зустрічі.

Книга просить на гостини в неї свято-іменини

Завжди було і буде вічне,

дитина з книжкою в руках.

Дмитро Чередниченко

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цього року головне свято дитячої книги в нашій бібліотеці стартувало 31 березня під гаслом «Книга просить на гостини в неї свято-іменини». Основною метою цього заходу є популяризація дитячого читання, яке є ефективним інструментом духовного та інтелектуального розвитку людини.

Гостями свята стали найменші наші читачі - це малюки дитячого садка «Джерельце» та «Веселка».

Діти стали не просто глядачами, а самі приймали активну участь у святкуванні іменин. Поділившись на команди, вони розпочали змагання за титул найактивнішого та найкмітливішого читача. Конкурсанти на відмінно справилися з таким завданням, як «Візитна картка», «Відгадай назву казки», «Розмалюю я героя». Також на гостини до дітей завітав листоноша Печкін з загадковим мішком в якому були зібрані речі героїв книг.

Виконавши зразково всі завдання , кожна команда була нагороджена грамотою. Чудовим завершенням свята став хоровод наших малят в подарунок для іменниці.

20 років Конституції України – 20 кроків на шляху демократичного розвитку держави

Право – це загальнолюдська цінність, без якої не може існувати жодне цивілізоване суспільство. Охорона таких цінностей, як життя, власність, здоров’я - це найголовніше завдання правових норм.

Щоб ознайомити школярів з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, Центральна районна бібліотека спільно з кримінально-виконавчою інспекцією провела в рамках клубу «Закон» правову годину «20 років Конституції України – 20 кроків на шляху демократичного розвитку держави» для учнів 9-11 класів Біловодської ЗОШ 1-3 ступенів. Бібліотекар розповіла учням , про те як «народжуються» закони; пояснила, що Конституція надає рівні права та не допускає жодного насилля над людиною. Учні активно відповідали на питання , висловлювали свої думки та з цікавістю прослухали розповідь старшого інспектора Біловодського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції Олексія Генадійовича Маканова. Він зупинився на питаннях, які хвилюють молодь.

Для присутніх була організована книжкова виставка «Основний закон нашої держави», де була запропонована правознавча, історично-довідкова література, яка ознайомила майбутніх громадян України з основними правовими документами нашої держави.

Жінки в творчості Т.Г.Шевченка

Яким бачив ідеал жінки Великий Кобзар українського народу

Тарас Григорович Шевченко?

Передусім він цінував у жінці духовну красу, обожнював материнство, уславлював вірність і щирість. Немає у світовій літературі іншого поета, який би ніжно, з любов’ю оспівав у своїй творчості жінку-матір усієї Землі, берегиню, продовжувачку роду…

Літературну годину «Жінки в творчості Т.Шевченка» підготували бібліотекарі для засуджених Біловодського районного відділу КВІ та слухачів «Університету третього віку» Біловодського терцентру.

Цього разу в бібліотеці лунали рядки з поезій Т.Шевченка, демонструвався відео-перегляд «Жінки в долі Т.Шевченка». Привітали гостей тріо народного ансамблю бандуристів Районного Будинку культури .

У їхньому виконанні прозвучали пісні «Місяць на небі» на слова Т.Г.Шевченка та пісня «Заграють барвисті веселки».

Перед присутніми неначе промайнуло все життя

Тараса Григоровича у образах жінок, кожна з яких забрала з собою частину Шевченкової душі.

Доповнила захід книжково-ілюстрована виставка

«Світова велич Шевченка», на якій були представлені книги

про життя та творчість Великого Кобзаря.

Прометеївський дух Лесі Українки

Леся Українка – окраса і гордість української нації, Мавка українського мистецького слова,класик української літератури, поетеса, драматург, перекладач. ЇЇ творчість є однією з вершин розвитку художньої свідомості українського народу, видатним явищем в історії світової літератури. Літературний талант, європейське світобачення і прогресивні погляди Лесі Українки приваблюють сучасників та спонукають до самоосвіти, досконалості, справедливості й служіння своєму народові. І не дивно, що читачі й сьогодні тамують спрагу з джерел Лесиної поезії. Так, 24 лютого 2016 року в центральній районній бібліотеці зібралися прихильники поетичної творчості Лесі Українки, учні гімназії, щоб у колі однодумців, провести годину «Прометеївський дух Лесі Українки», присвячений 145-й річниці від дня народження геніальної дочки України – Лариси Петрівни Косач. Ведуча заходу розповіла про життєвий і творчий шлях поетеси, внесок Лесі Українки у збагачення і розвиток української літературної мови. Звучало на заході і живе, неповторне слово Лесі Українки . Прикрасою заходу була книжково-ілюстративна виставка «Славетна дочка України».

На виставці експонувалися різні видання: твори поетеси, літературознавчі й публіцистичні праці про її творчість. Саме так учасники заходу спробували зазирнути у внутрішній різнобарвний творчий світ славетної українки, доторкнутися до потаємних глибин її поетичної душі. Заключним акордом заходу був відео-перегляд « Обличчя української історії. Леся Українка».

Творчий набуток Лесі Українки в усьому невичерпний і неосяжний…Своєю винятковістю, звичайністю і великим ім’ям «Леся Українка» вона нам, українцям, і досі торує дорогу до самих себе: до мови, до родини, до рідної землі, до України.

Герої не вмирають

"Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.

До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні в центральній районній бібліотеці відбулась година-реквієм «Герої не вмирають», де йшла мова про масові акції протесту в Україні, що відбувались протягом листопада 2013 року - лютого 2014 року. На захід були запрошені учні 10-11 класів Біловодської ЗОШ, вчителі та військовослужбовці АТО, які активно спілкувалися на тему сьогодення та майбутнього України. Захід присвячений вшануванню пам’яті тих, хто загинув у мирний, цивілізований час ХХІ століття. Герої Небесної Сотні віддали своє життя за власну націю і державу , виконали свою земну місію. Герої не вмирають. Героям Слава!

Діти переглянули документальне відео «Євромайдан» та прослухали реквієм по Героям Небесної Сотні «Плине кача». На згадку про зустріч діти подарували військовослужбовцям обереги.

Бій під Крутами

29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. До цієї події центральна районна бібліотека організувала і провела цикл масових заходів: У дитячому відділі читального залу бібліотеки відбувся історико – патріотичний екскурс «Згадаємо юність, що згоріла у Крутах». На заході були присутні юні користувачі відділу. Бібліотекар доступно та цікаво розповіла їм про бій під Крутами , наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року — це не лише день скорботи за українською молоддю, а й - день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можна. Бібліотекар ознайомила присутніх з літературою, яка є в бібліотеці з цієї теми. Також вони переглянули тематичну поличку "Волі народної дзвін».

В дорослому відділі обслуговування для користувачів бібліотеки була організована прес-виставка «Ніколи не забути славу Крут» на якій представлені книги про героїзм української молоді у 1918 роках. Під час заходу присутні переглянули документальний фільм «Крути». Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

«Соборна мати – Україна, одна для всіх, як оберіг»

Одним з найважливіших днів в історії українського народу по праву можна вважати 22 січня. Він відіграв значну роль у становленні, розвитку та зміцненні Української державності, формуванні та утвердженні Української самостійної соборної держави. Цей день є особливим, оскільки він зміг об’єднати в собі дві різні за змістом, але єдині по духу історичні події, які багато в чому визначили подальшу долю України. З нагоди відзначення проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та ЗахіУкраїнської Народної Республіки в бібліотеці проведені історичний альманах «Соборна мати - Україна, одна для всіх, як оберіг» та перегляд літератури «Соборна духом Україна», де була представлені книги з фонду нашої бібліотеки.

__________________________________________

Різдвяні зустрічі

Взимку, коли сніг вкриває білою ковдрою все навколо, коли чудернацькі візерунки прикрашають вікна осель, всі чекають на диво Новорічних та Різдвяних свят,які створюють по-справжньому святковий та чарівний настрій. Всі вони пов’язані з великою кількістю народних традицій та народних звичаїв. Наша бібліотека також щиро відкрила двері в ці Святочні дні. Для читачів, учасників клубів «Тепла вітальня» та «Мала академія народознавства» проведена святкова Різдвяна зустріч. До уваги всіх присутніх були представлені «Різдвяний вертеп» та книжкові виставки: «Зими чарівна круговерть», «Нова радість стала».

Від ведучої заходу діти та дорослі дізнались про цікаву легенду народження Ісуса Христа. Незабутні приємні враження подарував хор духовної музики, під керівництвом Погорєлової Наталії Миколаївни. В їх виконанні прозвучали пісні та колядки, присвячені тим давнім подіям, коли народився наш Спаситель – Ісус Христос. В свою чергу, діти також привітали всіх гостей з святами і подарували щедрівки та колядки.

Окремо дітлахів чекав подарунок за солодким столом, вони дізнались про те, що чекає на них в цьому році, діставши з кошика листівки від Діда Мороза.

Несподівано до членів клубу «Тепла вітальня» завітала Анна Григорівна Шумакова , яка привітала гостей щедрівками та колядками.

Всі присутні залишилися задоволені святом, подякувавши за гостинність, теплу атмосферу, пообіцяли обов’язково завітати ще в гості.

Мандрівка новорічною планетою

«У найкращий день зими»

Приголомшливий момент — опівнічні удари годинника, які оголошують прихід Нового року! А коли уявити, що переживаєш його не один раз, а, скажімо, 24 рази поспіль? Вмикаємо уяву, йдемо за Новим роком у кожен по черзі часовий пояс.

Перше населене місце Землі, яке зустрічає Новий рік, — острів Різдва у Тихому океані (або Кірітіматі), що належить Респуб­ліці Кірибаті. За київським часом ще тільки полудень 31 грудня! Через чверть години Новий рік приходить до жителів острова Чатем у Новій Зеландії, через годину — до полярників Південного полюсу, на острові Фіджі та тихо­океанських островах Науру.

Саме про це та багато іншого розповіли дітлахам ведучи заходу «У найкращий день зими».

Ми запропонували своїм читачам помандрувати новорічною планетою та дізнатися як зустрічають Новий Рік у кожному куточку нашої Землі.

Всі присутні були здивовані різноманітністю підходів до святкування зимового свята, деякі традиції здавалися дивакуватими, але мали місце бути. Кожен з слухачів взяв дещо собі на замітку та внести щось нове в святкування свого традиційного сімейного свята.

Інформаційний калейдоскоп

"Символіка Святвечора"

БОЖИЙ СВІТ

Ісус – це дитя Марії, яке народилося у Вифлеємі. Це – Бог, який прийняв плоть і став чоловіком, «одягнувшись» в людську природу. Ісус став братом кожної людини на світі. Приношення людьми дарів природи Богові є молитвою вдячності і прослави за Боже воплощення, яке освятило саму людську природу і тим самим весь світ. Цей молитовний дар людини називається: «нехай буде Твоя воля»!

Благодать (ласка) – це любов, якою Бог огортає повсякчасно кожну людину. Бог є творцем любові, яку людина свобідна прийняти чи відкинути. Для того, щоб сприйняти Божу любов людині потрібно «жити на тій самій хвилі», що й Бог, а саме і мати чисту совість (душу) і розум перед Богом і людьми.

Молитва – це розмова людини з Богом, коли людина більше слухає Бога, ніж сама до Нього промовляє. Молитва – це прослава Бога за його велич, це – вдячність за життя, від Нього отримане, це – прохання про поміч, згідно з Його волею. Свят-Вечір – це молитовний пир в честь Ісуса, другої Божої особи.

Коляда – це молитовна пісня на тему і в честь народження Ісуса у Вифлеємі. Коляда, як всяка інша молитва, вимагає від людина таїнственної (духовної) підготовки, а саме очищення своїх гріхів. Коляда – це прославлення Бога, це свідчення про Божу велич перед цілим суспільством.

Вертеп – молитовне прославлення Бога через театральне дійство, яке представляє Різдвяну містерію: римських воїнів, царя Ірода, Трьох Царів, смерть і т.д.

Церква – це народ хрещених людей в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, зібраних разом, під проводом своїх єпископів – наслідників апостолів. Активні члени Церкви – це ті, які живуть у Божій благодаті через постійну участь в Святих Таїнствах. Свят-Вечір – це церковна подія.

Ангел (янгол) – безплотний дух, Господній посланець, який оповіщає Божу волю. Ангел промовляє до кожної хрещеної людини і охороняє її від злих сил.

Астрологічний калейдоскоп

"Что нам готовит год пришедший"

ТІЛЕЦЬ: Для Тельця рік Мавпи обіцяє глобальні зміни і безліч цікавих подій. Хоча Тельцю доведеться потрудитися, щоб утримати те, чого домігся будь-якою ціною. Доведеться активно приймати рішення і проявляти себе з творчої сторони. Великий обсяг робіт принесе нові можливості та прибуткові проекти.

ОВЕН: Овна в наступному році чекає маса приємних подій і змін. Багатьом доведеться братися за грандіозні справи, переглядати правила і змінюватися. Варто скласти чіткий план дій і планомірно і наполегливо діяти.

БЛИЗНЮКИ: Близнюки в рік Вогненної Мавпи повинні черпати натхнення у спілкуванні з людьми. Це допоможе як в особистому житті, так і в фінансовому положенні. В процесі роботи будуть яскраві пропозиції і відкриття, які зможуть докорінно змінити життя.

РАК: Уникнути змін у 2016 році не вдасться і Ракам, це торкнеться як роботи, так і місця проживання. Хтось змінить місце роботи, а хтось відправиться в поїздку вивчати іноземні мови. Вогняна Мавпа радить уникати спірних ситуацій і бути обережним з оточуючими людьми.

ЛЕВ: Лева в рік Мавпи, осягнуть найнесподіваніші зміни. Так що варто завершити всі справи, віддати борги і скласти план дій на майбутній рік. Цікаві знайомства переростуть в ділове партнерство, що принесе чималі дивіденди.

ДІВИ: Для просування справ Діві Мавпа радить менше сумніватися в прийнятих рішеннях. Будуть нові зустрічі і знайдуться старі друзі, хоча з тими, хто вас підвів минулого справи краще не мати. Діві потрібно бути наполегливим і раціональної, ось тоді протягом усього року удача буде поруч.

ВАГИ: Ваг в наступаючому році чекають різкі повороти в долі. Це стосується взаємовідносин, як і роботи, головне, щоб радикальних змін були явні причини. Місце роботи звичайно можна змінити, тим більше що вже давно пора.

СКОРПІОН: Вже в січні майбутнього року Скорпіону належить зробити вибір. Багато перешкоди дозволять стати йому сильніше і бути готовим до нових звершень. Щоб з честю вийти зі складних ситуацій доведеться переглянути свої погляди, адже вони, швидше за все, застаріли. В роботі Скорпіону доведеться продумувати кожен крок і приймати важкі рішення.

СТРІЛЕЦЬ: Стрільців в наступаючому 2016 році чекає виконання бажань, все, що планували, все реалізується без праці. Стрільцеві слід наполегливо іти до мети і бути лідером у всьому, тим більше, що зірки дарують шанс і треба ним скористатися.

КОЗЕРОГ: Приємні враження і події чекають Козерогів рік Вогняної Мавпи. Однак, варто побоюватися обману, можна покластися на родичів. Не слід згортати на півдорозі, треба планомірно і чітко домагатися поставлених цілей.

ВОДОЛІЙ: Водолію рік пророкує яскраві події в тіні усього року. На самому початку року слід скласти для себе список першорядних завдань і чітко дотримуватися.

РИБИ: Рибам рік Вогняної Мавпи передбачає зміни в духовній сфері життя. Вони зустрінуть впливової людини, який допоможе їм почати зміни. Не слід ризикувати, бажано відточувати майстерність на роботі.

______________________

Поетична п'ятихвилинка

"Заходить на поріг казковий

Новий Рік"

"З Новим Роком" (Іван Франко)

З Новим роком, браття милі,

В новім щастю, в новій силі

Радісно вітаю вас

І бажаю, щоб в здоров”ю,

В мирі, з братньою любов”ю,

Відтепер ішов нам час.

Щирій праці Бог поможе!

Дай вам Боже все, що гоже!

_____________________________________________________________________________________

16 днів проти насильства

З 25 листопада по 10 грудня щорічно проводиться акція «16 днів проти насильства в Україні». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» була розпочата у 1991 році. Акція має за мету привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем: подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Наша бібліотека також не осталася осторонь акції – в бібліотеці пройшла зустріч з головним спеціалістом районного управління юстиції Оксаною Миколаївною Болдар, яка розповіла учням 9-11 класів Біловодської ЗОШ I-III ступенів про подолання насильства у сім’ї та забезпечення прав дітей у родині і суспільстві. Бібліотекарем відділу обслуговування проведено бесіду-діалог «Мій улюблений світ без насильства, без жорстокості, болю і зла». Привернула увагу дітей книжкова виставка «Закон захищає молодь». Присутні переглянули відео-фільм «Насильство».

_____________________________________________________________________________________

«На сторожі спокою і миру»

До Дня Збройних сил України в бібліотеці проведено свято-зустріч «На сторожі спокою і миру», на яку були запрошені військовослужбовці. Зустріч мала за мету виховання у дітей патріотичних почуттів до рідної землі, внутрішньої свободи та поваги до держави, любові до Батьківщини, дружби та доброзичливих взаємин один до одного. Учні 4 класу Біловодської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. А.Мащенко привітали гостей заходу віршами, піснею, квітами та подарунками виготовленими власноруч. Також до уваги присутніх було представлено тематичну фотовиставку «Героїв стежина – від батька до сина», в вигляді маскувальної сітки (виготовлена власноруч бібліотекарями разом з учнями молодших класів) на якій розміщено фото учасників АТО, воїнів-захисників наших земляків. Окрім того, діти мали змогу поспілкуватися с поважними гостями, задати їм питання, які їх цікавили.

Святo закінчилося теплими побажанням миру та злагоди .

"Марія" - книга про людське життя"

Скільки українського народу прийняла наша земля в 1932-1933 рр. Уже, мабуть, ніхто точно і не скаже. В будь-якому селі спроби встановити кількість жертв голодомору за спогадами літніх людей, стають безуспішними, пам'ять уже підводить тих небагатьох старожилів, що вижили в той страшний час. Але ми пам'ятаємо про кожного, кого змусили загинути страшною смертю...

Спільно з територіальним центром, з метою популяризації книги Уласа Самчука «Марія», бібліотека провела літературну годину «Марія» - книга про людське життя», присвячену страшній пам’ятній даті – Голодомору.

Дуже вразила слухачів розповідь бібліотекаря про трагічні сторінки роману. Цей захід спонукав згадати зі сльозами на очах розповіді своїх рідних і близьких, які пережили ті страшні часи і виникло бажання прочитати цей твір. До уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Голодомор : почути голос крізь мовчання», біля якої був проведений бібліотечний огляд.

Дзвенить струмочком рідна мова

9 листопада українці традиційно відзначають День української писемності та мови. В цей день до нас завітали учні 7 та 8 класу Біловодської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. А. Мащенко. Захід пройшов в формі мовно-літературного експресу під назвою «Дзвенить струмочком рідна мова». Мета цією зустрічі була поглибити знання учнів відомостями про виникнення писемності, про історію та розвиток рідної мови, показати її красу і велич, розкрити її необхідність у житті кожної людини.

Діти умовно проїхалися потягом, зупиняючись на кожній станції. Учні дізнавались про щось нове та самі мали змогу прочитати вірші відомих українських письменників. Як справжні патріоти, дівчата не тільки обрали вірші народних митців слова, а й були патріотично одягнені, що надавало їхнім виступам особливого значення. По закінченню свята, учні прийняли участь в вікторині про рідну мову. Всі учасники заходу поповнили свої знання та пообіцяли завітати в гості ще раз.

Доба, яка уславила Україну

Відповідно Указу Президента 14 жовтня, ми святкуємо - День захисника України, покликаючись на історичні традиції вшанування українського війська. Це свято з давніх – давен асоціюється з честю, доблестю, мужністю і відвагою, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави.

До Дня захисника України, бібліотека підготувала для активних читачів, учнів гімназії та ліцею історичний нарис «Доба, яка уславила Україну», де йшла мова про унікальність історії нашого народу, про те, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Склався новий пазл української історії, поєднавши давнину і сьогодення. З відео-перегляду «Історія Українського козацтва» дізнались про славну Запорізьку Січ та героїчні подвиги козаків.

Книги, які були представлені на тематичній книжковій виставці «Де козак, там і слава» дали можливість читачам дізнатися про минуле України: народження козаччини, побут, житло, зброю козаків та видатних гетьманів, боротьбу запорізьких козаків із ворогами. Читачі також дізнались, як Україна крок за кроком йшла до своєї незалежності.

Друга світова війна:

підсумки, наслідки та сучасний погляд

Друга світова війна – рубіжна й найжорстокіша подія в історії сучасного світу. В неї було втягнуто 67 держав, 80 відсотків населення земної кулі і тривала довгих 6 років. Вона залишила страшний слід в пам’яті людства. Не оминуло страшне лихо й Україну, на території якої в 1941-1944 роках відбувалися запеклі бої між німецькими і радянськими військами.

До цієї дати в бібліотеці відбулась інформаційна година під назвою «Друга світова війна: підсумки, наслідки та сучасний погляд», яка приурочена 70-роковинам закінчення Другої світової війни. Головний спеціаліст районного управління юстиції Оксана Миколаївна Болдар розповіла про Нюрнберзький процес над головними німецькими воєнними злочинцями, який проходив у жовтні місяці 1946 року у місті Нюрнберг (Німеччина).

Ведуча заходу вела розмову про історичні переплетіння війни сімдесятилітньої давності та сучасної неоголошеної війни. Окремо було виголошено тезу – слава нашим захисникам, що сьогодні боронять нашу Україну від навали окупантів. В заході прийняли участь: учні гімназії, слухачі «Університету третього віку», активні читачі бібліотеки. Присутні мали можливість переглянути відео - фільм «20 кроків до мрії. Друга світова війна».

З нагоди 70—ї річниці закінчення Другої світової війни в бібліотеці діє книжкова виставка «В пам’яті поколінь», де представлені книги, які дають змогу користувачам ознайомитися з минулим нашої країни воєнних часів, передати атмосферу страшної війни . Адже пам’ятати ті дні, шанувати людей, які вибороли Перемогу-це наш обов’язок.

Спадщина: питання та відповіді

Для нормально вихованої, зі здоровими емоціями людини, смерть родича - тяжке горе. І як спадкувати житло померлого, ці та інші питання були розглянуті на зустрічі із завідувачем Біловодської державної нотаріальної контори Олександром Олександровичем Анохіним. Активні читачі бібліотеки спочатку з’ясували, що являє собою, згідно закону, сам термін «спадкування». Це перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи(спадкодавця), який помер, які у складі спадкового майна переходять до спадкоємців, слід назвати право власності на нерухоме або рухоме майно та майнові права на будинок, квартиру, земельну ділянку, транспортні засоби, а також на цінні папери та грошові вклади, що знаходяться на рахунках у банківських установах. Зустріч була цікавою, емоційною, багато було розглянуто питань спадщини. Бібліотекарі підготували книжкову виставку «Право для всіх», де були представлені книги про систему цивільного законодавства України

"Ми в професії люди невипадкові"

30 вересня 2015 року пройшов семінар бібліотечних працівників району з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. На семінар зібралися всі працівники бібліотечної системи. Святкування розпочалося урочистим привітанням колектива Біловодської ЦБС начальником відділу культури Біловодської райдержадміністрації

Г. Я. Верескуном, який наголосив на тому, що це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а токаж про визнання історичної ролі бібіліотеки в житті суспільства. Були вручені подяки кращим працівникам бібіліотечної справи.

Поздоровити бібліотекарів прийшли учні 4-А класу Біловодської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.

А. Мащенко. Діти порадували всіх присутніх своїм цікавим виступом, за що в нагороду отримали солодощі.

"УСЕ МОЄ, ЩО ЗВЕТЬСЯ УКРАЇНА"

Напередодні святкування Дня Незалежності України в бібліотеці відбувся історичний вернісаж "Усе моє, що зветься Україна". Про історію нашої країни, про культурних, історичних діячів, про любов до України та її Незалежність йшла мова на цьому заході. Присутні мали можливість долучитися до світу мелодійної української пісні у виконанні ансамблю бандуристів Біловодського РБК та прослухати вірші Л. Костенко, Я. Мостового. І хоч, нажаль, сьогодні ми переживаємо нелегкі часи для нашої держави, ми віримо в її доленосне майбутнє. Вболіваємо за неї, молімося за неї!

"ЛІТО З КНИГОЮ"

Під такою назвою відбувся флешмоб біля приміщення центральної районної бібліотеки. Акція привернула увагу користувачів своєю незвичністю, бібліотекарі запропонували користувачам нові надходження книг, газет та журналів. У цей день відвідувачі бібліотеки з цікавістю підходили і запитували , що можна почитати з нової художньої літератури. Працівники бібліотеки своїми діями пропагували книгу та заохочували всіх перехожих до читання.

Первое июня-День больших затей

День защиты в мире

Маленьких детей

Летние каникулы-это всегда долгожданный праздник для детей. Начало лета, однако, это не только начало летних каникул, 1 июня -День защиты детей, день побуждающий взрослых думать о детях и напоминать им о том, что дети нуждаются в постоянной заботе и защите.

Наступило снова лето

Пусть от края и до края

Расцветет земля большая

Станет крепче и теплей

Дружба взрослых и детей

Международный день защиты детей отмечается во многих странах мира.

Не остался без внимания этот праздник и у коллектива нашей библиотеки. Для юных посетителей, а это были учащиеся 1 -х классов ООШ I-III ст (Клевец И.А.,Хаблак Н.Н.), была организована литературно-игровая программа "Сказочный остров". В рамках мероприятия были проведены:

-литературная викторина "Назови сказку и героя сказки";

-блиц-турнир по сказкам "Быстрый вопрос-быстрый ответ";

-интерактивная игра "Волшебный сундучок";

-познавательная игровая минутка "Где живут слова".

Ребята вспоминали свои любимые сказки,получали телеграммы от известных сказочных героев,смотрели мультфильмы. Вниманию детей была предложена иллюстрированная книжная выставка "Мои любимые сказки".

Первый день июня - это

НАШ БІЛЬ - ЧОРНОБИЛЬ...

Мовчать слова, як квіти обеліскам!

Хвилиною мовчання вшанувать

Зосталось мертвих рідних, близьких.

Чорнобильського болю не пізнать.

До 29-ої річниці Чорнобильської трагедії у Біловодській ЦБС відбулася зустріч читачів бібліотеки з заступником голови "Союз-Чорнобиль України" Толстих Іваном Дмитровичем, який безпосередньо був ліквідатором аварії на ЧАЕС. У Біловодську на честь усіх людей, які приймали участь у ліквідації страшної катастрофи, встановлений монумент, на якому завжди лежать живі квіти.

Це була найбільша техногенна аварія в історії людства. Сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.

І сьогодні ті події гірким болем відлунюються в наших серцях, вони викарбовані у пам'яті поколінь...

Зустріч з учасником АТО

21 квітня 2015 року

Почуття громадського обов'язку та висока свідомість не дозволили залишитись людям нашого краю осторонь жахливих подій, що почали відбуватися у нашій країні. Одним з багатьох захисників-біловодчан став Литвиненко Микола Костянтинович, який був запрошений на зустріч з учнями 8-11 класів Біловодської ЗОШ І-ІІІ ступенів у ЦБС. На заході були присутні також директор школи Григорій Андрійович Хаблак, вчитель Катерина Володимирівна Мозгова, вітав гостей колектив вокального ансамблю "Натхнення" районного Будинку культури під керівництвом Василя Васильовича Синельника. Ця зустріч дала можливість відчути лише маленьку частку того, наскільки важкі часи настали для нашої країни, наскільки важливим є вчинок запрошеного героя. Діти не залишилися байдужими до розповіді учасника АТО і подарували оберіг, куклу-мотанку,зроблену власними руками,квіти. Така духовна підтримка воїнів-учасників АТО є не менш важливою для них, адже це дає їм зрозуміти,що вони недарма захищають рідну землю, недарма виборюють мир.

Право і мораль

Україна перебуває на шляху розбудови правової держави, і надзвичайно важливим є формування у молоді та населення нового мислення, високого рівня культури, знання життєво необхідних законів, і вміння використовувати ці закони у повсякденному житті.

На початку березня в нашому районі проходить тиждень права під назвою "Право і мораль". У бібліотеці було проведено чергове засідання правового клубу "Закон" за участі головного спеціаліста управління юстиції

О.М. Болдар. У засіданні брали участь активні користувачі, учні 9-10-их класів Біловодської ЗОШ І-ІІІ ступенів, зам.директора по виховній роботі Шевченко І.Г. , вчитель Артюшенко Ю. Л.

Учасники заходу прослухали доповідь запрошеного спеціаліста про права і обов'язки кожної людини у різних сферах життя, після якої всі мали змогу поспілкуватися з працівником права і отримати кваліфіковані відповіді на свої питання. До уваги читачів була запропонована книжкова виставка-застереження "Мої права-моє життя". Для закріплення отриманої інформації учням був представлений відео-сюжет "Права дитини в Україні".

І милосердному молюсь,

щоб ви лихим чим не згадали...

Т.Г. Шевченко

Усний журнал

"Великий співець України"

У березні 2015 року вся світова громадськість відзначає 201 річницю від дня народження геніального поета України – Тараса Григоровича Шевченка.

Протягом двох століть твори Шевченка активно друкувалися як в Україні, так і поза її межами. З’явився величезний пласт літератури, яка досліджувала різноманітні аспекти багатогранної Шевченкової творчості.

Серед плеяди видатних діячів української культури Тарасові Григоровичу Шевченку (1814–1861) належить особливе місце. Поборником правди і свободи називають його. Він своєю полум’яною поетичною і мистецькою творчістю виражав споконвічні вільнолюбні прагнення нашого народу.

Тарас Шевченко як художник займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.

Мова наша солов’їна

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб — МОВА.

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році.

В Біловодській центральній районній бібліотеці цей день відзначено уроком рідної мови «Мова наша солов’їна». Учням, вчителям Біловодської ЗОШ 1-3 ступенів та постійним слухачам «Університету третього віку», які були присутні на заході, бібліотекар Тамара Петрівна Верескун розповіла про історію виникнення свята рідної мови та про тих, хто зберігаючи мову предків, став на захист рідного слова в своїх творах: І. Франко, Л. Українка, Б. Грінченко, М. Куліш,П.Тичина , І.Цюпа та В.Сосюра, О. Олесь... Тих, хто зберіг рідну мову в страшні часи лихоліть було набагато більше, ніж тих, які своєю байдужістю мовчки відправляли її у вічне небуття.

Під час заходу лунали українські пісні у виконанні народного вокального ансамблю «Степівчанка» та соліста районного Будинку культури Володимира Бондаренко : « Мова єднання», «За любов і волю», «Цей край»,»Україна», «Пісня солов’їна» на вірші М. Рильського, П. Тичини, І. Драча та інших українських поетів, присвячені рідній мові.

До заходу оформлена книжкова виставка «Квітни, мово наша рідна».

У ЦРБ до дня народження Т.Г. Шевченка був проведений усний журнал "Великий співець України" за участі активних читачів бібліотеки та слухачів "Університету 3-го віку". Організація заходу була розподілена на три частини:

1 -а частина: Літературна творчість Т.Г.Шевченка

2-а частина: Т.Г.Шевченко - художник

3-я частина: Відео-подорож "Обличчя української історії. Тарас Шевченко."

Також увазі запрошених гостей була запропонована книжкова виставка "Світова велич Шевченка".

"Прихилимо один до одного серця..."

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди, прикриваючись «високими» інтересами. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Рождество - великий день всего христианского мира - издавна сопровождалось красочными народными обычаями. Во многих странах его считали одним из главных семейных праздников. Рождество Христово слилось с древним славянским обрядом - Святками. Святочные обряды со временем превратились в рождественские.

В украинской культуре Рождество начинают праздновать шестого января, в Свят вечер. Вечерняя трапеза становится окончанием строгого предрождественского сорокадневного поста. За столом принято собираться всей семьей сразу же после появления первой звезды в небе, которая символизирует Вифлеемскую звезду, оповестившую пастухов о рождении Иисуса. Обязательно на столе наличие двенадцати блюд - в честь двенадцати апостолов. Основным блюдом на постном столе является кутя, которая представляет собой пшеничную или рисовую кашу смешанную с маком, изюмом, медом и орехами, а также узвар – сваренный из сухофруктов компот. Седьмого числа в гости ходят только к родственникам, а также колядовать.

Этот великий праздник установлен в воспоминание рождения Иисуса Христа. В этот день в небольшом городке Вифлееме произошло небывалое событие — родился в мир Богомладенец, Сын Божий. Иисус Христос родился сверхъестественным образом от Девы Марии, Богородицы. Придя на землю, Христос не был встречен почетом, знатностью и богатством. У Него даже не было колыбели, как у всех детей, не было и пристанища — Он родился за городом, в пещере и был положен в ясли, куда кладут корм для животных.

Первыми гостями божественного младенца были не цари и вельможи, а простые пастухи, которым Ангел возвестил о Рождестве Христовом. Пастухи первыми поспешили поклониться новорожденному Спасителю. В это время с дарами Царю Мира шли волхвы (древние мудрецы) с востока. Они ждали, что вскоре на землю должен прийти великий Царь Мира, а чудесная звезда указала им путь в Иерусалим. Волхвы принесли Младенцу дары: золото, ладан и смирну. Эти дары имели глубокий смысл: золото символизировало царскую власть, ладан — волю Божию, смирна — судьбу пророка.

ПРАЗДНИК РОЖДЕСТВА ХРИСТОВА

Рождество Иисуса Христа - один из важнейших христианских праздников и государственный праздник в более чем 100 странах мира. В православии Рождество Христово празднуется 7 января (в отличии от католиков, которые отмечают этот праздник 25 декабря).

До Дня Соборності України у ЦРБ відбувся історичний урок “Прихилимо один до одного серця...” Читачі бібліотеки, працівники Районного будинку культури, які приймали участь у заході, пригадали історичні події, які передували підписанню “Акту злуки”, переглянули книжкову виставку “Навіки будь єдина, моя ти Україна”, подивилися документальний фільм “Акт злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року”, послухали українські національні пісні у виконанні народного чоловічого вокального ансамблю “Козаченьки” під керівництвом В.Бондаренка. На сьогоднішній день святкування Дня Соборності України має велике значення для всіх українців і дає надію на те, що наша країна буде єдиною навіки.

Напередодні Дня визволення Біловодщини від німецько-фашистських загарбників в бібліотеці був проведений урок пам'яті для слухачів "Університету третього віку" під назвою "Біловодщина в роки війни", присвячений життю та історичним подіям у Біловодську в роки Великої Вітчизняної війни. За цією темою була організована книжкова виставка, були переглянуті документальні фото та короткометражні фільми. Значну увагу приділили цитуванню та читанню віршів відомого біловодського поета В. Д. Зав'ялова, який не по чутках знав про війну і був нагороджений орденами та медалями за участь у війні.

Во время Святок проходят массовые гуляния, игры, поются песни, все веселятся и шутят. Также в это время молодые девушки гадают, считается, что именно на Рождество можно наиболее точно предсказать свое будущее.

В некоторых регионах Украины существует традиция украшать стол Дидухом, снопом пшеницы или овса специальной формы: с четырьмя ногами и большим количеством узлов, символизирующим благополучие на следующий год. Как в старину, многие к Рождеству пол в деревенских избах покрывают свежим сеном, а стол — соломой, на которую затем стелят скатерть и ставят угощение. Все это напоминает, что Спаситель родился не в царских чертогах, а в овечьем хлеву и был положен в ясли на солому. Утром 7 января вся семья или несколько представителей идут в церковь на праздничную молитву, а возвращаясь из церкви, люди радостно здороваются: — «Христос родился!» Им отвечают — «Славьте его!» Начиная с вечера 6 января, всюду ходят христославы (колядники) с «Вифлеемской звездой». На палке закреплялась большая звезда из золоченой бумаги, украшается фонариком, бумажными гирляндами, иногда иконой Рождества, Спасителя или Божией Матери, затем с этой звездой поющие рождественские гимны (колядки, щедривки) обходят окрестные дома. Такие посещения называются колядованием.

День Святого Николая в библиотеке

Среди зимнего декабря нам всем подарен особый день. 19 декабря чтят память Святого Николая и вспоминают о его благодеяниях и чудесах сотворенных им при жизни.

Николай Чудотворец давно стал символом добра и правды в мире, а праздник в его честь всегда ассоциируются с заботой и любовью к ближним. Сложно перечислить все добрые дела, совершённые Святым Николаем. Он и сегодня совершает много чудес тем людям, которые прибегают к его молитве.

На примере его добрых дел, начиная с самого раннего возраста, дети учатся добру и любви к людям, осознают плохие поступки и стремятся к хорошим. Дети с нетерпением ждут этот праздник и стараются вести себя хорошо. Ведь подарки получают лишь послушные дети.

19 декабря, уже традиционно, прошёл в нашей библиотеке час духовности посвящённый этой дате. Гостями были учащиеся 2-Б класса Беловодской ООШ (учитель Дехтярёва Н. В.).

Ребята услышали рассказ о жизни Святого Николая, о творимых им чудесах, о легендах связанных с его жизнью. Учащиеся читали стихи, вспоминали свои хорошие дела, отгадывали загадки, смотрели мультфильм. Как полагается, в этот праздник, был и «мешок» с подарками – николайчиками с письмом от Святого Николая.

"ВСЕ ВПРАВЕ ЗНАТЬ О ПРАВЕ..."

10 грудня люди багатьох країн відзначають День захисту прав людини. Охорона таких цінностей, як життя, власність, здоров'я - найголовніше завдання правових норм. До цього дня підготувались працівники юстиції, центральної районної бібліотеки, учні 10 класу та вчителі Біловодської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які в рамках клубу "Закон" організували і приймали участь у заході "Країна закону, права, моралі: людина у світі законів". Провідний бібліотекар ЦРБ Лідія Олексіївна Бугайова представила увазі учасників заходу відео-вікторину "Казкові герої в країні прав і обов'язків". Бібліотекар Біловодської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тетяна Артемівна Єрьоміна організувала книжкову виставку "Все вправе знать о праве". З правовою інформацією виступила перед присутніми Оксана Миколаївна Болдарь, - головний спеціаліст районного управління юстиції.

Право - це загально-людська цінність, без якої не може існувати сучасне суспільство. Знання своїх прав та обов'язків - ключ до успішного співіснування в суспільстві і життя загалом.

В эти праздничные дни в ЦРБ для читателей и слушателей территориального центра были организованы Рождественские встречи под названием "Снова в небе зажигает звёзды Рождество", которые прошли в рамках клуба "У самовара". На традиционной книжной выставке, посвященной Рождеству Христову, центральное место заняла старинная икона с одноименным названием ("Икона Рождества Христова").

Организаторы и гости встречи вели разговоры о Рождественских традициях, об истории Рождества, о восточных мудрецах (волхвах), об их дарах Иисусу.

Заключительной частью мероприятия стал просмотр художественного фильма "Дары волхвов".

Открытые душевные беседы, тёплая, домашняя атмосфера встречи, праздничное настроение подарили гостям мероприятия чувство умиротворения, спокойствия, надежду на мир и человечность окружающих людей, а также подобно вышеупомянутым волхвам, захотелось верить в бескорыстие и чистоту человеческих поступков и самим совершать такие...

СВЯТО ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Це свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав Указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції.

Свято в Україні відзначається дуже широко. Шанобливе ставлення до аграріїв завжди було в Україні, з покон віків її називали житницею всієї Європи.

Не залишилася осторонь святкування і Центральна районнна бібліотека. Напередодні цього свята в рамках циклу заходів "Відомі люди нашого краю" у Біловодській ЦРБ пройшла зустріч із Ветераном праці, Заслуженим працівником АПК Анатолієм Яковичем Мірошниченко. Це почесне звання йому було присвоєно Указом Президії Верховної Ради УРСР від 1 березня 1990 року. На зустрічі були присутні учні 11-а класу Біловодської ЗОШ I-III ступенів, вчителі цієї ж школи Олена Анатоліївна Руденко та Анна Федорівна Максакова, активні читачі бібліотеки та слухачі "Університету 3-го віку".

Всі присутні з цікавістю слухали розповідь Анатолія Яковича про те, як і чому багато років тому він обрав саме професію аграрія. Школярі дарували почесному гостю квіти, а працівники Районного Будинку культури виконали у подарунок пісні.

Шановні працівники сільського господарства!

Щиро вітаємо Вас з нагоди свята – Дня працівників сільського господарства!

З давніх-давен Україна славилася добрими, талановитими та працьовитими людьми. Завдяки вашим “золотим рукам”, мудрості, досвідченості живе наша українська нива.

Впевнені у тому, що Ваша наполегливість, працелюбність сприятимуть збереженню та розвитку сільськогосподарської галузі.

Щиро вдячні Вам за любов до землі, терпіння і витримку.

Бажаємо міцного здоров’я, щастя, добра та наснаги. Хай Ваша праця заколоситься щедрою нивою успіху!

Остап Вишня (листопад 1889-28 вересня 1956)

фото - 1925 рік

"ВИШНЕВІ УСМІШКИ"

Напередодні 125-річчя від дня народження українського письменника-гумориста Остапа Вишні у ЦРБ була проведена година гумору "Колоритний світ Вишневих усмішок".

Читачі та працівники бібліотеки присвятили зустріч читанню та інтерпретації творів Остапа Вишні "Вовк" (Марія Дмитрівна Болтвинова), "Отака мати" (Емма Костянтинівна Мирошніченко), "Зенітка" (Лідія Олексіївна Бугайова) та ін.

Остап Вишня здобув визнання самобутнього майстра української сатири і гумору. Започаткував новий жанр — усмішка. У своїх творах Остап Вишня найбільше атакував слабкості свої, своїх земляків, вважаючи, що «кому вже немає духу посміятися з власних хиб своїх, краще тому вік не сміятися».

Колоритний, емоційний, тонкий та інколи зухвалий гумор українського сатирика не залишив байдужими гостей зустрічі, не кажучи вже про добрий настрій та надію на краще в нелегкий для сьогоденної України час.

Не бійтеся наслідувати приклад великого українського митця та сатирика Остапа Вишні: "Смійтеся, в тому числі і зі своїх помилок та недоліків..."

30 сентября, в Всеукраинский день библиотек, мы гостеприимно распахнули двери для наших юных читателей.

Библиотека это книжный храм, источник идей и сокровищница мыслей, которые прокладывают тропы в будущее, а будущее это наши дети.

"Библиотека -

територия без границ"

Відомі люди Біловодщини

Багато цікавих людей прославили нашу Біловодщину і ми повинні пам’ятати їхні імена. Микола Федотович Дятченко, Василь Іванович Матлаєв та Іван Іванович Короленко внесли неоціненний внесок в культуру та історію рідного краю , саме про них йшла мова на заході під назвою «Згадаємо їх імена», на якому були присутні відвідувачі Університету «Третього віку» разом з соціальним працівником Іриною Павлівною Грищенко.

Для присутніх представлена ілюстрована книжкова виставка присвячена діяльності наших земляків.

Захід підготували бібліотекарі дорослого відділу Біловодської центральної районної бібліотеки. Зустріч була цікавою та невимушеною. Гості виявили бажання зустрітися знову.

Огромная, бескрайняя книжная страна

всем тайны свои раскрывает она.

На празднике ребят ждали игры-путешествия, литературные

викторины по детским произведениям и сладкие подарки.

Пусть с детских лет до старости идетЗа знаниями в наш мир библиотечный

Приветливый читающий народ!

«Царица неба и земли,

покрой всех нас своим покровом»

Уже традиционными стали в стенах Беловодской центральной районной библиотеки встречи в клубе «У самовара». Очередное заседание клуба прошло накануне православного праздника Покрова Пресвятой Богородицы и Приснодевы Марии, который празднуют православные христиане 14 октября, и разговор шел именно об этом празднике. Ведь все мы переживаем сейчас тяжелое время и хочется прикоснуться к чему-то чистому, доброму, светлому. На встрече присутствовали гости из территориального центра и активные читатели библиотеки. Особую атмосферу создало выступление хора духовной музыки, в исполнении которых прозвучали песнопения посвященные Пресвятой Богородице.

фото-виставка

"Бібліотекар звучить гордо"

Афганистан! Ты весь во мне:

Разрывами гранат, осколками свинца

Ты заревом окутан, весь в огне,

Страданиям и боли нет конца.

15 февраля 2014 года исполнилось 25 лет со дня вывода войск из Афганистана. Ушла в историю афганская война, но в памяти людской ей жить еще долго. Война будет жить в памяти отцов и матерей, потерявших своих детей, в памяти сирот оставшихся без отцов, в памяти прошедших войну солдат, оставив незаживающую боль .

В соответствии с Указом Президента Украины от 11.02.2004 года 15 февраля в Украине отмечается День чествования участников боевых действий на территории других государств, который приурочен к годовщине вывода войск СССР из Афганистана.

С целью патриотического воспитания для учащихся 9,10,11 классов Беловодской ООШ 1-111ст. были проведены урок чествования «А кто сказал, что им война не снится» и урок мужества «Ты- вечная боль, Афганистан». Гостями были ветераны афганской войны Александр Владимирович Шумило - председатель районной организации Украинского Союза ветеранов Афганистана и Александр Иванович Авраменко . Интересными для ребят были подробности их службы в Афганистане, рассказы об участии в боевых операциях, о дружбе и взаимовыручке .

Ребята смогли почувствовать атмосферу тех событий и совершить путешествие в прошлое афганской войны благодаря мультимедийной презентации »Афганская голгофа».

Напередодні свята Великої Перемоги в читальн

ому залі районної бібліотеки відбувся круглий стіл учнів Біловодської гімназії, ЗОШ І-ІІІ ст., професійного аграрного ліцею з учасниками бойових дій і праці, дітьми війни.

В рамках цього заходу відбулася презентація книги "Вам время выпало лихое", під авторством місцевого краєзнавця, історика і поета В.О.Левченка.

«С верой в душе» під такою назвою на передодні великого православного свята 1025-річчя Хрещення Київської Русі пройшла година духовності в центральній районній бібліотеці за участю настоятеля Свято-Троїцького Храму протеєрея Георгія.

З історією хрещення Київської Русі, духовними традиціями всіх присутніх ознайомила

ведуча заходу бібліотекар Т.П.Верескун. Зберегти свою самобутність, духовність та моральність, надхнути на добрі справи, привернути до віри - це і було темою її виступу.

Із великим задоволенням слухали виступ хору духовної

музики районного Будинку культури під кервництвом

Н. М. Погорєлової.

Особливу духовну атмосферу святковій зустрічі надав виступ настоятеля Свято-Троїцького храму протоірея Георгія. З наступаючим святом всіх присутніх привітав начальник відділу культури Біловодської райдержадміністрації Г.Я.Верескун.

ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

в бібліотеці вже стали традицією для маленьких читачів.

Діти із задоволенням приходять до бібілотеки на своєрідний урок-знайомство.

Останнім часом гостями бібліотеки були учні перших класів ЗОШ І-ІІІ ст., та вихованці дитячого навчального закладу №2 .

Тетралізовано та цікаво відбулися такі "Перші зустрічі" .

Головна діюча особа "Казка", в виконанні бібліотекаря Т.П.Верескун заходила до читального залу і починалося казкове дійство...

В связи с празднованием 70-летия комсомольско-молодежной подпольной организации «Молодая гвардия» в Центральной районной библиотеке, в рамках мероприятий к знаменательной дате, проведена литературно-музыкальная композиция «В сердце моем Краснодон». Театрализованное представле ние подготовленное лицеистами, помогло учащимся Беловодского аграрного лицея, ООШ І-ІІІ ст. и гимназии, ощутить атмосферу далеких 40-х годов и сердцем прикоснутьсяМероприятие сопровождалось просмотром кадров документальних фильмов, ретро-выставкой документов посвященных «Молодой гвардии».

Гостями мероприятия были Т.В.Степанова, Ю.Ф.Дяченко, Л.И. Скрыпник, Н.Я.Погорелова, Л.И.Погорелов, В.Н.Чибисов – ветераны комсомола.

В Центральній районній бібліотеці, в рамках правового клубу "Закон" спільно з районним управлінням юстиції та службою у справах дітей Біловодської райдержадміністрації відбувся брейн-ринг "Магістри юстиції".В ньому взяли участь команди Біловодської гімназії і Біловодської ЗОШ I-III ступенів. Учасники продемонстрували знання, ерудицію, кмітливість з правових питань.

Переможцем стала команда Біловодської гімназії.

поздоровити

Запис без заголовка - Dec 16, 2011 7:5:16 AM

Запис без заголовка - Apr 27, 2012 12:25:0 PM

Запис без заголовка - Jun 06, 2012 11:52:20 AM

Запис без заголовка - Jan 10, 2013 7:6:58 AM